Ağaç Hastalığı

Erken Yaşlanma Hastalığı
28 Kasım 2018
Tourette Sendromu
29 Kasım 2018

Ağaç Hastalığı

Ağaç Hastalığı Nedir?

Ağaç hastalığı, Dünyanın en nadir hastalıklarından bir tanesidir. Bu hastalık bir deri hastalığıdır. Ağaç hastalığı insanda siğile benzer bir durumun oluşmasıyla gerçekleşir. HPV virüsü bu hastalığın en temel nedenidir. Çok nadir görülen bu hastalıkta siğil benzeri ağacın köküne benzeyen oluşumlar kişinin el ve ayaklarında gerçekleşmektedir. İstanbul huzurevleri arasında ikamet ettiğimiz Özel Marmara Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi özel bakımevlerimizde sektörde uzman sağlık ve yönetim kadromuzla birlikte bakıma muhtaç yaşlılarımıza yaşlı bakım hizmeti vermekteyiz.

Hastalığın Tarihi

Bu hastalığın oluşmasının temel nedeni HPV virüsüdür. Ağaç hastalığının dünyaya duyulmasını sağlayan kişi Endonezyalı Dede Koswara’dır. Koswara henüz 10 yaşında iken geçirdiği bir kaza sonucunda dizinde bir yara oluşmaktadır. Zamanla bu oluşan yara bir mantarı andırırcasına farklı uzuvlara ulaştığı gözlemlenmiştir. Dede Koswara bir süre sonra yemeğini dahi yiyememeye başlamıştır. Bu hastaya yapılan onlarca ameliyat sonrasında ortalama 7 kilo mantar alınmıştır. Ancak Hastalık tamamen geçmemektedir.

Dünyada Nadir

HPV virüsünün insana geçmesiyle oluşan bu hastalık dünyada nadir görülen bir hastalık olarak tarihe geçmiştir. İlk olarak Endonezyalı Dede Koswara’da görülen ağaç hastalığı dünyada sadece 3 kişide görülmüştür. Endonezyalı Dede Koswara’dan sonra bilinen Bangladeşli Abul Bajandar isimli kişide görüldüğü gözlemlenmiştir. Üçüncü görülen kişinin ismi kamuoyuna paylaşılmadığı için bilinilmemektedir.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri Büyükçekmece ilçesinde yer aldığımız Özel Marmara Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın tüm hasta bakım, hastalıkları süresince ve tedavi süresi boyunca siz değerli misafirlerimize sağlık alanında uzman ve bununla birlikte insani değerleri göz önünde bulunduran personellerimiz ve karalı, güçlü bir yönetim kadromuzla birlikte aralıksız olarak  7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. İstanbul huzurevleri arasında özel bakımevlerimizde yaşlılarımızla kurduğumuz sıcacık aile ortamının ışığında yaşlılarımızla birlikte onlara yaşamlarına dair pozitif bakış açısı sağlayacak ve huzurevi ve yaşlı bakım merkezimizde neşeli, mutlu ve huzurlu zamanlar geçirmesi adına çeşitli onların motivasyonlarını arttıracak organizasyonlarımız mevcuttur. Sizde bu aileye katılmak ve bu ailenin bir parçası olmak ve detaylı bilgileri öğrenmek adına bizimle iletişim sayfamızdan direk olarak iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?