Akdeniz Ateşi Hastalığı Nedir ?

Yılancık Hastalığı Nedir ?
4 Kasım 2018
Sosyal Fobi Hastalığı
5 Kasım 2018

Akdeniz Ateşi Hastalığı Nedir ?

Akdeniz Ateşi Hastalığı Nedir ?

Ailesel Akdeniz Ateşi hastalığı olarak geçen bu hastalığın tıp dilinde ki ismi kısaca FMF açılımı ise Familial Mediterranean Fever olarak geçmektedir. Özellikle genetik faktörlerin etkili olduğu bu hastalık genetik geçişli bir hastalıktır. Ataklara sebebiyet verir. Bu hastalığa sahip olan insanlarda daha çok ateş karın ağrısı göğüs sıkışması en fazla görülen belirtiler arasındadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri) Özellikle Türk Yunan Ermeni Yahudi ve Araplar da bu hastalık fazlaca gözlemlenmektedir. 

Akdeniz Ateşi Hastalığının Belirtileri Nelerdir ?

Akdeniz ateşi hastalığının belirtilerine gelecek olursak şöyle sıralayabiliriz ;

  • karın ağrısı
  • yüksek ateş
  • eklem ağrıları 
  • göğüs ağrısı 
  • kabızlık 
  • ishal 

Bu hastalık ataklar şeklinde görülmektedir. Çoğunlukta çocukluktan teşhis koyulan bu hastalığın tanı ve tedavisi doğru yapılıp tedaviye sadık kalınılır ise kişinin günlük yaşantısını çok fazla etkilemeyecek duruma getirtilebilir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları alanımızda barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Akdeniz Ateşi Hastalığının Tedavisi Nasıl Olmalıdır ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi akdeniz ateşi hastalığı ailesel genlerden ötürü kişide oluşabilecek hastalıktır ve bu hastalığın tedavisi yoktur. Kişi bunu hayatı boyunca tanır. Kontrol altına alınabilir lakin tedaviye bağlı kalınması ve uzmanlar tarafından gözlenmesi gerekmektedir. Akdeniz ateşin de tedavis süreci olmaz ise kandaki veya hasta tedaviye cevap vermez ise kandaki protein yoğunluluğundan böbrek hasarlarından kadınlar da kısırlık ve ekrem ağrılarının şiddetlenmesine kadar bir çok komplikasyonlara yol açmaktadır.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde aile ortamı kalitesini sağlayan alanında eğitimli sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet kalitesi yüksek olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimizi le ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?