Alice Harikalar Diyarı Sendromu Nedir?

Yabancı El Sendromu Nedir?
18 Kasım 2018
Yeme Bozuklukları
19 Kasım 2018

Alice Harikalar Diyarı Sendromu Nedir?

Alice Harikalar Diyarı Sendromu Nedir?

Alice harikalar diyarı sendromu, vücut ve cisim algısında meydana gelen bozulmaların gözlemlendiği bir durumdur. Bu sendroma yakalanan kişiler nesneleri olduğundan daha büyük daha küçük olarak görürler. Ayrıca nesneleri olduğundan daha uzak ya da daha yakın anlayabilirler. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın var olan hastalıklarına tedavi süresi boyunca bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Sendroma Neden Olabilecek Etkenler

Kişiler bu sendroma yakalandıklarında kişiler çevreye göre fiziksel olarak bir objeyi büyük ya da küçük görürler. Sendroma yakalan kişinin çevreyi normal bir kişiden oransal olarak daha büyük ya da daha küçük görebilir. Migren hastalığı, epilepsi ve beyin tümörleri yaşayan kişinin aşırı ilaç kullanım sonucunda bu sendromun tetikleyicidir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan bütün yaşlılarımızın doktor reçeteli olan ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetini Özel Marmara Huzurevimizde sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Sendromu Yaşayan Çoğu Kişi Farkında Değil

Alice Harikalar Sendromu isminden alınacağı gibi ünlü çizgi filmden alınmıştır. Bu sendromun diğer bir adı da makropsidir. Birçok kişi hayatında bu sendromu yakalanmıştır. Ancak çoğu kişinin bu durumdan haberi yoktur. Ancak bazı durumlarda bir süre sonra biraz daha uzun ve daha sık yaşanır hale geldiği için sorunlar çıkmaktadır. Bu sendrom genellikle geceleri ortaya çıkmaktadır. Yaşlı misafirlerimizin hayata dair pozitif bakışlarını kaybetmemek adına İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyemizde düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Alice Harikalar Diyarı Sendromu Tedavisi

Bu hastalığın tedavisi migren tedavisi ile birçok yönden benzerlik göstermektedir. Hastalar doktor tavsiyesi ile antidepresanlar kullanabilir. Ayrıca kişide migren diyeti de uygulanabilir. Ayrıca bu hastalığı yaşayan insanların tecrübelerini paylaşması hastalık tedavi yönteminin gelişmesi için çok önemlidir.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece’de yer alan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın günlük ihtiyaçlarını karşılayacak her şeyi huzurevi ve yaşlı bakım merkezimizde bulabilirsiniz. Yaşlılarımızın tedavilerine yönelik her şeyi alanında uzman hasta bakım personellerimiz ilgilenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?