Anoreksiya Hastalığı Nedir?

Tükenmişlik Sendromu Nedir?
8 Kasım 2018
Kurt Adam Sendromu Nedir ?
9 Kasım 2018

Anoreksiya Hastalığı Nedir?

Anoreksiya Hastalığı Nedir?

Anoreksiya hastalığı , genellikle genç kadınlarda görülen yemek yemeden kesilme ve bol aktivite yapmaya dayalı olarak psikolojik bir zayıflama hastalığıdır. Kişi çok az uyur ve çok aktif olur. Bu hastalık kişide genellikle ergenlik dönemlerinde nadiren de yetişkinlerde oluşur. Bu hastalık aşırı zayıflık adına tutkunluk yaşayan her kişide oluşabilir. Bu durum genellikle kişinin çok şişmanladığı edasıyla oluşan psikolojik durumla baş edememesiyle başlamaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın bütün beslenme ve ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Anoreksiya Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Bu hastalığın belirtileri, yoğun psikolojik sorun yaşayanlarda görülebilir. Süreli diyet yapma ve kilo verme takıntısı yaşama, hayatlarında birçok problem olması ve yemek yeme bozukluğu bu hastalığın belirtileridir. Kişi genellikle zorla yemek yese dahi çıkarır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın beslenme ve ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Anoreksiya Hastalığı Nedenleri Nelerdir?

Anoreksiya hastalığının nedenleri tam olarak bilinmemektedir. Bu hastalığının asıl nedenleri biyolojik,
psikolojik ve çevresel etkenlere dayanır. Biyolojik faktörler; Kişinin bazı genleri hastalığa karşı savunmasız durumda olmasıdır. Psikolojik nedenler; Kişinin sürekli zayıflamak istemesi ve sıfır beden olma arzusudur. Çevresel Nedenler; Toplum tarafından benimsenen moda algısı kavramıdır. Örneğin ince olmak güzellik sembolüdür. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın beslenme ve hasta bakımı dışında hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Anoreksiya Hastalığı Tedavisi Nasıldır?

Bu hastalığın tedavisi zor ve uzun süreç isteyen bir tedavi gerektirir. Bu durumu yaşayan kişiler genellikle psikiyatriye gelirler. Daha sonra kişi ile birlikte kalıcı ve etkileyici bir tedavi sürecine girilir. Bu durumda hastanın ailesinin hasta ile yapacağı iş birliği çok önemlidir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın beslenme alışkanlıkları ve tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza beslenme ve tedavi sonrası bakım konusunda aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi için +90(212) 868 43 44 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.