Antibiyotik Kullanmak

Prematüre Nedir?
14 Kasım 2018
Diyabet Nedir?
15 Kasım 2018

Antibiyotik Kullanmak

Antibiyotik Kullanmak

Son yıllarda reçetesiz antibiyotik kullanmak oldukça hızlandı. Kişiler en ufak bir hastalıkta bile doktor kontrolü olmadan antibiyotik kullanmaya başladı. Ancak devlet tarafından getirilen tedbirle birlikte bilinçsiz antibiyotik kullanımı oldukça düşüş eğilimi göründü. Ancak bu durum bile Avrupa’da en çok antibiyotik kullanan ülke konumundan bizi düşürmedi. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın bütün reçeteli ilaçlarının takip işlemini ve bilinçli kullanımını bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Bilinçsiz Antibiyotik Kullanımı Bizden Ne Götürür?

Bilinçsiz bir antibiyotik kullanımı kişide birçok hasara neden açabilmektedir. Bu durumlardan en önemlileri karaciğer ve böbreklerde hasar oluşması, antibiyotiğe karşı vücudun direnç kazanması, mantar enfeksiyonu oluşması, kişideki mali kayıplar ve bağırsak sağlığını sağlayan bakterilerin kaybolmasına neden olmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın doktor tarafından verilmiş reçeteli ilaçların alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Antibiyotiğin Gereksiz Kullanılması

Bazı durumlarda kişiler gereksiz olarak antibiyotik kullanır. Bunlar en çok olarak şöyle sıralanmıştır. Kişinin bilinçsiz olarak en çok antibiyotik kullanım nedenlerinin başında ateş yüksekliği gelmektedir. Daha sonra sırasıyla, farenjit, ishal ve grip gibi hastalıklarda kişiler bilinçsizce antibiyotik kullanmaktadır. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın bedenen sağlıklarını korumanın yanında psikolojik olarakta hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece ilçesinde yer alan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın hasta bakım, hastalıkları ve bu hastalıkların tedavi süreci boyunca siz insani değerleri göz önünde bulunduran personellerimiz ve yönetim kadromuzla birlikte 7 gün 24 saat aralıksız olarak bakım hizmeti vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde yaşlılarımızla birlikte kurduğumuz sıcacık aile ortamımızda yaşlılarımızla birlikte hastalıklarının yanı sıra onlara psikolojik olarak hayata pozitif bakmasını ve huzurevi ve yaşlı bakım merkezimizde neşeli zamanlar geçirmesi adına çeşitli organizasyonlarımız mevcuttur. İstanbul huzurevi özel bakımevlerimizde bu hizmetlerimiz dışında ihtiyacı olan değerli yaşlılarımıza ücretsiz fizik tedavi ve ücretsiz ambulans çağırma hizmeti başta olmak üzere birçok ekstra ücret ödemeyeceğiniz hizmetlerimiz mevcuttur. Sizde bu ailemize katılmak ve  huzurevimizle detaylı bilgi almak için bizimle internet sitemiz iletişim sayfamızdaki iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.