Aşırı Empati Sendromu Nedir?

Down Sendromu
10 Kasım 2018
Peter Pan Sendromu Nedir?
11 Kasım 2018

Aşırı Empati Sendromu Nedir?

Aşırı Empati Sendromu Nedir?

Aşırı empati sendromu, diğer insanların ihtiyaçlarını karşılanması hatta bunu gerçekleştirmek için kişinin kendini kaybetmesine denir. Bu süreç kişi için oldukça yorucu bir süreçtir. Sendromlarda çoğu zaman kişi toplum tarafından normal olarak görülebilir ve durum anlaşılmaz. Diğer kişilerle iletişimi zorlaştıran, kendini toplumdan soyutlayan ve sürekli bir sıkıntılı olma dönemi gerçekleşen insanda var olan bir kişilik bozukluğu belirtisidir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın sosyal psikolojik durumları ve bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Empati Çeşitleri Nelerdir?

Empati çeşitleri duygusal empati bilişsel empati ve aşırı empati olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Duygusal empati; kişinin başka birinin duygularını ve hissettiklerini hissetme ve onunla aynı acıyı yaşamaktadır. Bilişsel empati; bu empati çeşitli kişi karşısındaki kişinin hissettiklerini tam olarak ve eksiksiz hisseder. Aşırı empati; bu durum kişide bir nevi hem sünger hem de ayna görevi olur.kişi sadece diğer kişinin hissettiklerini hissetmez aynı zamanda açısına da ortak olur ve bu acıyı kendine çekmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın sosyal psikolojik durumları ve ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Aşırı Empati Sendromu Nasıldır?

Aşırı empati sendromu na sahip olan kişilerin belli başlı özellikleri mevcuttur. Bu özellikler ilk olarak sahip oldukları kimliğin ve sosyal sınıfın kırılmasını yaşamaktadırlar. Kendileri için zorunlu bir durum ortaya çıkmaktadır. aşırı empati sendromu na yakalanan kişiler sabırlı ve başkalarını düşünen kişilerdir. Sürekli iyilik yapma ve etkileşime geçme ihtiyaçları duyulur. Aşırı bir şekilde koruyucu davranırlar. Bu sendromu sonucunda kişi kendine terkedip öfkeye ve umutsuzluğa batma durumları yaşar. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın sosyal psikolojik durumlarını geliştirmek ve hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz.
Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Aşırı Empati Sendromunda Ne Yapılabilir?

Aşırı empati sendromuna bağlı kişiler de bu durumdan kurtulmak için ilk başta kendini kontrol altına alması gerekmektedir. Kişi kendi ihtiyaçlarını daha önem vermesi gerekmektedir. Bu konuda zorlanıyorsa buna yardımcı olacak teknikleri öğrenmek ve geliştirmek gerekmektedir. Kendini duyguyu saygıyı daha iyi tanımlanmalıdır. En önemlisi aşırı empati sendromu kişi daima mutsuz kılar. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan sosyal hayattan soyutlanmış yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman psikolog personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında sağlık sektöründe yer alan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza hasta bakım hizmeti vermekteyiz. Ücretsiz fizik tedavi ve 24 saat ambulans çağırma hizmeti ve diğer hizmetlerimiz hakkında tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.