Boğaz Ağrısı Tedavisi Nasıl Olmalıdır ?

boğmaca hastalığı
Boğmaca Hastalığı Nedir
25 Ağustos 2018
boyun tutulması
Boyun Tutulması Nedir ?
25 Ağustos 2018

Boğaz Ağrısı Tedavisi Nasıl Olmalıdır ?

boğaz ağrısı

boğaz ağrısı

Boğaz Ağrısı Hastalığı Nedir?

Bakterilerde üreme etkenler boğazda enfeksiyon oluşmasına yol açar ve ağrılara ve iltihaplanma ya maruz kalabilir. Her hastalıkta olduğu gibi Erken teşhis bu süreçte de iyileşmeye hızla arttırabilir. Boğaz enfeksiyonu anatomik bir tanıdır. Bunun sebebi ise insan vücudumuzun boğaz iyi bir organımızın olmayışıdır boğaz vücudumuzun bir bölgesidir. Boğaz enfeksiyonuna durumlarının büyük birçoğu hasta bir kişiye yakın temas ettiği sürece oluşmaktadır. Bulaşan bu enfeksiyonlar üst solunum rahatsızlığına neden olmaktadır. Bunun nedeni kişinin hava kirliliğinin fazla olduğu yerlerde ve kirli yerler ile temas etmesi sonucundadır. Daha çok çocuk ve yaşlılarda gerçekleşir. Sinüzit, streptokokal boğaz ağrıları bakteri kaynaklı boğaz enfeksiyonu nedenidir. Boğazda rahatsızlık hissi, yutkunma hissi, ses kısılması, öksürük, hapşırma, yorgunluk ve boğaz ağrısı boğaz enfeksiyonu ile birlikte görülen
hastalıklardır. Boğazda şişlik lenf düğümlerinde şişlik sinirli ve huysuz olma, ağlama, hapşırma durumunda ise bebeklerde görülen boğaz artışı belirtileridir. Boğaz ağrısı ateş baş ağrısı şişmiş lenf düğümleri, hapşırma öksürme, mide bulantısı ve kusma ise bakteriyel boğaz ağrısına bağlı belirtilerdir.

Boğaz enfeksiyonu tedavisi nasıl olmalıdır?

Boğaz enfeksiyonu tedavisi için öncelikle bir kulak burun boğaz hekimine başvurmamız lazımdır. Boğaz ağrısı iltihabı 3 ile 15 gün arasında sürmektedir. Hafif durumlarda tedaviye bile gerek kalmaz hastalık kendiliğinden geçmektedir. Bazı durumlarda da özellikle bakteriyel iltihaplanmalarda tıbbi tedavi gerekmektedir. Sorun bakteriden kaynaklı ise antibiyotik verilmektedir. Alerji durumunda kaynaklanıyorsa alerjiye bağlı ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Ancak rahatsızlık sırasında baş dönmesi mide bulantısı kusma ve boyunda Ağrı varsa mutlaka doktorunuza görünün izinde fayda vardır.

Boğaz ağrısına ne iyi gelmektedir?

Boğaz ağrıları için birçok doğal yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden bazıları, meyan kökü çayı, ada çayı, karaağaç çayı, papatya çayı ve okaliptüs çayı iyi gelmektedir. Eğer boğaz ağrısı şikâyetiniz varsa mutlaka düzenli olarak bu çayları tüketmenizi tavsiye ederiz. İstanbul huzurevleri arasında yer alan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde alanında uzman sağlık kadrosu ile birlikte aile ortamında siz yaşlarınızı hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?