Borderline Hastalığı Nedir?

Yabancı Aksan Sendromu Nedir?
3 Kasım 2018
Yılancık Hastalığı Nedir ?
4 Kasım 2018

Borderline Hastalığı Nedir?

Borderline Hastalığı Nedir?

Borderline yani kişilik bozukluğu hastalığı son zamanlarda ortaya çıkan dile getirilen bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle gençler arasında borderline kelimesi birbirine oldukça kullanılıyorlar. Bu hastalık kişide genellikle ergenlik döneminde kendini göstermektedir. Bireylerin duygularında aşırı dengesizlik ve sürekli duygu değişimleri gözlenir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın psikolojik durumlarını bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz gözlemlemektedir. (bkz. özel bakımevleri)

Borderline Hastalığının Özellikleri Nelerdir?

Bu hastalığın en önemli özellikleri, kişinin kendini boşlukta hissetmesi, kişinin kimliğini değiştirmesi, terk edilmek ve yalnız kalma korkusu yaşanması, dengesiz bir şekilde ruh hali, bir olayı aşırı bir şekilde abartmak ve ilgi çekmek adına kendine zarar verebilme özelliğidir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın psikolojik durumlarının yanı sıra ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Borderline Hastalığı Neden Oluşur?

Yukarı belirttiğimiz belirtiler varsa mutlaka bir uzmana görünmeniz gerekmektedir. Hastalık oluşmasının başlıca nedenleri arasında kişinin sözel ya da duyusal istismara uğraması etkendir. Cinsel tacizlerde kişinin bu duruma gelmesine etkili olabilir. Ancak her hangi bir travma durumu olmadan da bu hastalık kişide görülebilir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın psikolojilerini düzeltmek ve hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan insani yaşam ve aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Borderline Hastalığının Tedavisi

Bu hastalığı tedavisi için önce psikolojik bir yardım alınması gerekmektedir. Kişinin ayrılma ve terkedilme duygusuna olan hassasiyeti gözden geçirilmelidir. Kişinin çocukken yaşadığı durumlarda incelenmelidir. Kişinin öfkesini ve sinirini kontrol altına alınması adına çalışmalar yapılır. Kişi kendi sınırlarını kavramayı öğrenir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın psikolojik ve diğer tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi
bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza psikolojik ve diğer hastalıklara istinaden aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak hasta bakım tedavisi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimizi sunmaktayız. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine tamamen ücretsiz olarak haftanın her günü ambulans çağırma ve fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?