Capgras Sendromu Nedir?

Diyojen Sendromu Nedir ?
7 Kasım 2018
Tükenmişlik Sendromu Nedir?
8 Kasım 2018

Capgras Sendromu Nedir?

Capgras Sendromu Nedir?

Capgras sendromu kısaca anlatmak gerekirse yakın çevresinin yerine başkalarının geçtiğini düşünüp kendi ailesini bir tehdit olarak algılamasıdır. Kişide bu durumla sanrılsal ve yanılgısal bozukluklar görülür. Bu hastalık çoğu zaman şizofreni hastalığıyla karıştırma gösterilir. Örnek vermek gerekirse bir kişi annesinin hakkında karşımdaki anneme benzeyen biri ve bana annem gibi davranıyor ancak annem değil ismine kapılır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın hasta bakımı ve mama kontrolü olmak üzere bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Capgras Sendorumu Kimde Görülür?

Bu hastalık kafasına darbe almış kişilerde ya da Alzheimer hastası kişilerde görülmektedir. Bu hastalığa mustarip olan kişi yakın arkadaşlarını, ailesini hata bazen kendisini bile tehdit olarak görmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan bütün yaşlılarımızın hastalıkları dışında ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Capgras Sendromu Tetikleyen Nedenler?

Hastalığa yönelik teşhis olanı zor olan bu durumun sebebi çok nadir olarak rastlanan vakadır. Bu yüzden hastalık üstünde çok daha az araştırma yapılabilmiştir. Kişinin yaşamının belli bir yönteminde hayata dair yabancılık yaşaması Capgras Sendromunu etkilemektedir. Ayrıca kişinin güvensizlik problemi ya da yaşadığı darbe bu hastalığının tetiklemesinin sebebi olabilir. Ayrıca kişi Alzheimer hastası ise bu durumu da tetikleyebilir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan hasta ve yardıma muhtaç olan yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Capgras Sendromu Tedavisi Nasıl Olur?

Bu hastalığının teşhisi sonrasında hastalığın tedavisi adına birkaç analiz yapılmaktadır. Bu analizler; Patalojik veya organik bir lezyon saptamaya yönelik yapılan analizler, psikoz değerlendirmeleri yapma, antipsikotik ilaç verme, EKT ve psikobilişsel destek uygulanır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yardıma muhtaç olan değerli yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi Yaşlı Bakım Merkezi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ihtiyaç sahibi olan yaşlılarımıza ücretsiz olarak fizik tedavi ve ambulans çağırmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimizi sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.