Dil Büyümesi Hastalığı Nedir ?

deri iltihabı
Deri iltihabı Nedir ?
2 Eylül 2018
dizanteri hastalığı
Dizanteri Hastalığı Nedir?
4 Eylül 2018

Dil Büyümesi Hastalığı Nedir ?

dil büyümesi

dil büyümesi

Dil Büyümesi Hastalığı Nedir?

Dil büyümesi aslında bir hastalık olarak sayılmamaktadır ama çoğu insanda da görülebilmektedir. Tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Dil bilgisi rahatsızlığı yaşayan kişiler dilimi büyümesinden
dolayı oluşan nefes alma sorunu yaşayabilirler. Bu da solunum yolu tıkanıklığında yol açabilmektedir.
Bazı dil bilme rahatsızlıktır ise hiçbir tedaviye gerek kalmaksızın kendi kendine iyileşebilme özelliğine
sahiptir. Dil bilgisinin büyük Selam sebeplerinden bir tanesi vitamin eksikliğinden kaynaklanır. Kişinin sağlıksız beslenme alışkanlığı sonucunda da oluşabilmektedir. Demir eksikliği de dil büyümesi durumunu gerçekleştirebilir.

Dil Büyümesi Belirtileri Nelerdir?

Belirtilerine Gelecek olursak dilin dualı renginden daha koyu bir renk oluşması en önemli belirtilerinden bir tanesidir. Hastalıkta dil büyüdüğü için kişi bunu aynada fark edebilir. Dil büyümesi rahatsızlığı olan kişilerde dil üzerinde iltihaplar oluşabilir.

Dil Büyümesi Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Belirtilerden herhangi bir tanesini yaşıyor olsanız bile mutlaka doktora görünmeniz gerekmektedir. Normal bir  üç gün içinde geçmektedir. Bu süreyi aştığı takdirde doktorunuza başvurabilirsiniz. Doktorun vereceği reçete ilaçlar sayesinde  tedavisine başlarsınız. Dil şişmesi ile birlikte Özellikle gece yatarken nefes alma güçlüğü yaratabilmektedir. Bunun için hemen tedavi edilmesi gerektiği hastalıktır.

Yetersiz Dil Hijyeni: Dil temizliği bu hastalığı önlemek adına büyük bir önlem olarak kabul edilir. Dil temizliğinin yeteri kadar sağlanamaması durumunda bu hastalığın yanında dil üzerinde aft denilen yaralı iltihaplanmalara neden olabilir.

Ayrıca dil büyümesi tedavisinde bitkisel olarak kullanılabilecek bir yöntem olan nar kabuğu ve şeftali suyudur. Nar kabuklarını bir cezvede kaynatarak içine şeftali suyu ekledikten sonra suyunu süzüp daha sonra bu karışım ile gargara yapılmalıdır.

İstanbul Huzurevleri arasında Büyükçekmece de ikamet ettiğimiz Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde siz yaşlılarımıza 7 gün 24 saat uzman sağlık ve personel kadromuzla birlikte hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde ayrıca yine 7 gün 24 saat ambulans çağırma hizmeti ve ücretsiz alt değiştirme mama desteği bulunmaktadır. Özel Marmara Huzurevi ve Bakımevimizde ücretsiz fizik tedavi hizmeti sunulmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçebilir yöneticilerimizden birebir destek alabilir yerimizi ziyaret edebilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.