Diyabet Nedir?

Antibiyotik Kullanmak
15 Kasım 2018
Fregoli Sendromu
16 Kasım 2018

Diyabet Nedir?

Diyabet Nedir?

Diyabet nedir? Diyabet Ömür Kısaltır mı? Bu soruları son zamanlarda çok sormaktayız. Halka arasında şeker hastalığı da olarak bilinen diyabet hastalığı günümüz koşullarında artık gençlerde de sıkla yaygınlaşan bir hastalık olmuştur. Diyabet alışkanlıklarının ana sebepleri değişen yaşam koşulları ve beslenme alışkanlıkları ön plana çıkmaktadır. Diyabet doğru tedavi edilmediği taktirde organ hasarına neden olmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde diyabetli olan bütün yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Küçükten Büyüye Herkesi Etkiliyor

Diyabet hastalığını kısaca anlatacak olursak kişinin kan şekerini dengeleyen insülin hormonun yeterli derecede salgılanamamasına denmektedir. Bu hastalık yeni doğmuş bir çocukta olabileceği gibi 90 yaşını aşmış bir bireyde de gerçekleşebilir. Sık sık idrara çıkma isteği, aşırı yorgunluk, bulanık görme, yaralarda geç iyileşme süreci başlıca nedenlerinden bir kaçıdır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm diyabetli yaşlılarımızın ilaç alım saatleri ve tedavileri düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Nasıl Bir Hastalık?

Diyabet hastalığı, ciddi bir sağlık sorunu olarak görülmektedir. 2040 yılında yaklaşık 650 milyon kişiyi etki altına alınacağı sanılmaktadır. Bu nedenle diyabet hastalığına geleceğin hastalığı denmektedir.  Bu durumun en büyük nedeni ise kentselleşme ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaşanılan hareketsiz yaşamlardır. Obezite hastalığı diyabet ile neredeyse kardeş gibidir. Obez olan kişinin şeker hastalığına yakalanma şansı çok yüksektir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hastalık süreçlerinin ve tedavilerin yanı sıra hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer alan Özel Marmara Huzurevimiz ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın hasta bakım adına tüm işlemlerini ve insani değerleri göz önünde bulunduran bünyemizde yer alan personellerimiz ve yönetim kadromuzla birlikte 7 gün 24 saat aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde gerek yaşlılarımızla kurduğumuz iletişim, gerek sıcacık aile ortamımızda yaşlılarımızla birlikte onlara hayata dair pozitif bakmasını ve huzurevi ve yaşlı bakım merkezimizde neşeli ve unutulmaz zamanlar geçirmesi adına çeşitli organizasyonlarımız mevcuttur. Sizde bu aileye katılmak ve özel bakımevlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle internet sitemiz iletişim sayfamızdaki iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?