Diyojen Sendromu Nedir ?

Sigara Bağımlılığı Nedir?
7 Kasım 2018
Capgras Sendromu Nedir?
7 Kasım 2018

Diyojen Sendromu Nedir ?

Diyojen Sendromu Nedir ?

Diyojen sendromu özellikle yaşlılarda görülen hiç bir şekilde evinden çöp atmayan evi veya yaşadığı yeri çöplük içerisinde bulunan çöp biriktirme hastalığı olarakta bilinmektedir. Diyojen sendromu adını ünlü bir filozoftan almıştır. Diyojen sendromu yaşayan hastalar çevreden soyut bir şekilde yaşamaktadır. Sağlığı ciddi şekilde tehdit eden bu sendromun adı alınan filozof halktan kendisini tamamen soyutlamış kimseye aldırmadan halka açık yerler de yatmış hayatını sürdürmek üzere dilenmiş kendini sadeliğe adamış bir filozofun yaşam biçmini ele almaktadır. Bu sendroma yakalanan insanlar kendilerini tamamen halktan soyutlarlar asosyal şekilde yaşarlar görünüşlerine önem vermezler ve kendilerini iletişim kurmaktan sakınırlar.

Diyojen Sendromu Belirtileri ve Sebepleri Nelerdir ?

Bu sendroma yakalanan kişilerin kültürleri fazladır. Bu sendroma yakalanan hastalar ilk öncelikle çevresi ile alakalı iletişime keserler. Daha sonra kendi görünüşlerine önem vermeyi bırakırlar en son aşama ise çöp biriktirmek olur. Bu sendromu yaşayan kişiler de ilk görülen belirti yalnızlık ve çöküntü belirtileridir. Psikolojik olarak kendini toparlayamayan insanların çoğunda görülmektedir. Asosyallik başta olmak üzere bir çok faktörler etki etmektedir. İleri düzeyde bunama depresyon ve şizofreni belirtileri de bu hastalığı sağlamaktadır.

Diyojen Sendromu Tedavi Edilebilir mi ?

İlk öncelikle psikoloji ve sağlığı etkileyen bu hastalığın uzmanlar tarafından doğru tanı konulduktan sonra tedavisi gerçekleştirilebilir. Bu sendroma karşı direnç kırılabilir. Özellikle yaşlılarda bulunan bu hastaların bir bakımevin de gözlem altında tutulması gerekmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimiz de bu tip sendrom yaşayan ve diğer  hastalarımızın tüm kontrolleri bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri) İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri) İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları alanımızda barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde aile ortamı kalitesini sağlayan alanında eğitimli sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet kalitesi yüksek olarak hizmet vermekteyiz.Sizlerde müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.