Erken Yaşlanma Hastalığı

West Sendromu
27 Kasım 2018
Ağaç Hastalığı
28 Kasım 2018

Erken Yaşlanma Hastalığı

Erken Yaşlanma Hastalığı Nedir?

Erken yaşlanma hastalığı, genellikle çocuklarda görülmektedir. Hastalığa tanı koyma durumu genellikle kolay olmaktadır. Ortalama bu hastalık 8 milyon kişide 1 kez görülmektedir. Bu hastalığının kişinin üreme durumuna ulaşmadığı için anne ya da babadan geçme ihtimali yoktur. Kişide mutasyon oluşması nedeniyle hastalık meydana gelmektedir. Ancak hastalığın tedavisi adına büyük bir durum gerçekleştirilememiştir.

Erken Yaşlanma Hastalığının Belirtileri

Hasta olan kişilerde kişinin saçının bir bölümü ya da tamamı dökülme sağlanmaktadır. Kişinin kafa derisi üzerinde damarlar gözle görülür hale belli olmaktadır. El ile damarların şiş olup olmadığı gözlemlenmektedir. Erken yaşlanma hastalığına yakalanan her bireyin genelde yüz tipleri birbirine çok benzemektedir. Hasta olan bireylerde çene yapısı normal insanlara göre daha küçük olmakla birlikte gelişmemiştir.

Küçük ve diğer kişilerden farklı bir burun yapısı oluşmaktadır. Bununla birlikte kişinin dişlerinde çürükler ve dökülmeler oluşmaktadır. Ata binme duruşu dediğimiz normal bir insanın duruşundan farklı bir şekilde kambur gibi dururlar.

Kişide zeka geriliği ya da ilerlemesi mevcut değildir. Kişinin cinsel gelişimi durmaktadır. Hormon ilaç tedavisi kullanılabilir.

Hastalığın Tedavi Yöntemi

Kişinin ilaç kullanması ve buna yönelik tedavi edilmesi etkin bir yöntem değildir. Ya da ek gıdalar ve besin takviyesi yaşaması hiçbir işe yaramamaktadır. Son zamanlarda özellikle fareler üzerinde gen tedavisi uygulanmıştır. Bunun zamanla insanlar üzerinde de uygulanabileceği belirtilmiştir. Gen tedavisinin sonuçları hakkında henüz bir netlik kazanmamışken fareler üzerinde etkili olmuştur. Ancak bu durum olumlu bir durum olduğundan ilerisi için erken yaşlanma hastalığına umut vermektedir.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında sizlere üstün ve kaliteli hizmet ve bunun yanında sıcacık bir aile ortamı sunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde alanında sektörün en iyilerinden olan sağlık kadromuz ve daima güçlü ve ileriye dönük yaşlılarımız için sürekli proje geliştiren yönetici kadromuzla birlikte siz yaşlılarımıza İstanbul Büyükçekmece ilçesinde hizmet vermekteyiz. Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişim sayfamızdan direk olarak iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?