Estetik Ameliyatlar

Kıl Dönmesi
4 Aralık 2018
Estetik Açısından Karın Ameliyatları
6 Aralık 2018

Estetik Ameliyatlar

Estetik Ameliyatlar Nedir?

Estetik ameliyatlar, kişinin fiziksel yönlerinin kendi istediği gibi değişmesi durumudur. Bu durum kişinin sadece fiziksel olarak değişmesini değil ruhen ve sosyal olarak değişmesini sağlamaktadır. Bu ameliyatlar, kişinin yaşamını etkileyen olumsuz faktörlerin kendini sosyal olarak iyi hissetmesi sonucu sosyal etkileşiminde bulunulma artışını sağlamaktadır. (Bkz. İstanbul huzurevleri)

Estetik Meme Operasyonları

Kadınların en çok dış görünüm olarak gördüğü bölümlerinden biri de memeleridir. Anneliğin bebek için birincil beslenme yönü olan süt verme işlevinin yanı sıra kadınların fiziksel olarak önem verdiği bölümüdür. Kadının memesinin çok büyük ya da çok küçük olması kadınları rahatsız edebilmektedir. Bunların yanında da istediği kıyafeti giyemezler. Özellikle yapılan araştırmalara göre kadın Türk kadınlarının kalçalarının geniş olması ve meme yapısının küçük olması ile birlikte kadınların vücudunda ciddi bir orantısızlık oluşmaktadır. Bu durumda kişiyi rahatsız etmektedir. Büyük memeler ise sadece görsel olarak değil bireyde sırt ve boyun ağrısına neden olarak kişinin kendini rahatsız etmesine neden olmaktadır. (Bkz. özel bakımevleri)

Estetik Burun Operasyonları

Burun ameliyatları da tıpkı meme operasyonları gibi, görsel olarak kişiyi etkileyen bir durumdur. Kişi büyük burunlu ya da burnunun orantısız olması sonucunda yolda yürürken bile sanki herkesin burnuna bakıyor hissi oluşmaktadır. Kişi toplumdan kaçar ve sosyal ilişkileri gelişemez. Kişinin burnunun orantısız olması durumunda kişi burnundan nefes alamayacak duruma gelmektedir. Bu durum kişinin nefes alış verişinde akciğerine sağlıksız bir hava gitmesine neden olacaktır. Bu durum ayrıca rahat bir uyku uyuyamama uyku düzeni olmaması ve horlama şikâyetlerine neden olmaktadır.

Saç Ekimi Estetik Operasyonları

Saç ekimi estetik operasyonları da günümüzde yapılan en çok estetik operasyonlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Nadirde olsa kadınlarda da görülen saç dökülmesi erkeklerin başlıca sorunu olarak ortaya çıkmaktadır. Bazı kişiler saçı olduğu halde sıfıra vurdurur. Ancak bazı kişilere saçsızlık iyi olarak gözükmeyebilmektedir. Saç dökülmesi kişide sadece sosyal görünüm olarak bir sorun oluşturmaktadır. Ancak gelişen estetik teknolojiler ile birlikte saç ekimleri de rahat bir şekilde gerçekleşmektedir. (Bkz. İstanbul huzurevleri)

İstanbul huzurevleri alanında hizmet verdiğimiz Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde idari yönetimimiz ve daima güler yüzlü çalışan kadromuzla birlikte siz yaşlılarımıza 7 gün 24 saat kesintisiz olarak yaşlı bakım hizmeti vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?