Fenülketonüri Hastalığı

Kaçış Sendromu Hastalığı
29 Kasım 2018
Mukopolisakkaridoz (MPS)
30 Kasım 2018

Fenülketonüri Hastalığı

Fenülketonüri Hastalığı Nedir?

Fenülketonüri hastalığı, proteinli besinlerin içerisinde bulunan bir amino asidin sindirilememesi nedeniyle kana karışması durumundan kaynaklanmaktadır. Bu durum çocuğun var olan gelişme sürecini özellikle beynine etki ederek çocukta ileriki yaşlarda zeka geriliğine yol açmaktadır. Bu durumun ana nedeni akraba evliliğidir.

Fenülketonüri Hastalığı Nasıl Oluşur?

Fenülketonüri Hastalığında proteinli besinlerde bulunan amino asidi karaciğer parçalayamaz. Bu durumdan dolayı kanda artmış olan felinanalin maddesi kişinin beyni direk olarak etkilemektedir. Bireyin sinir sistemlerinde bozulmalar görülmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yer alan bütün bakıma muhtaç yaşlılarımızın ilaçlarının takip ve kontrol işlemini bünyemizde barındırdığımız sağlık personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Anne Baba Genleri;

Fenülketonüri Hastalığı çocuğa anne ve babadan geçmektedir. Onlarda var olan genler çocuğa direk olarak etki etmektedir. Anne ve babadan hasarlı genleri alan çocuk direk olarak hastalığa meyilli duruma gelmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi özel bakımevlerimizde yer alan bakıma muhtaç tüm yaşlılarımızın ilaç alım düzeni ve saatlerini takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Fenülketonüri Hastalığı Belirtileri

Hastalık bebeğin doğumundan sonra 6 ile 12 yaş arasında gerçekleşir. Doğumdan sonra genellikle bebeklikte bu durum fark edilmemektedir. Bebeklerde anneyi tanıyamama, yürüyeme, başını önde tutma, gülememe durumu yaşamaktadır. İstanbul huzurevleri alanında en iyi hizmet sunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan bakıma muhtaç yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan sıcacık aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlar yapmaktayız. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece Güzelce ’de yer alan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde özel bakıma muhtaç yaşlılarımızın hasta bakım ihtiyaçları, hastalıkları ve tedavi süresi boyunca siz değerli yaşlılarımıza kültürümüzün getirdiği insani değerleri göz önünde bulunduran çalışanlarımız ve yönetim kadromuzla birlikte 7 gün 24 saat aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde değerli yaşlılarımızla kurduğumuz samimi ve sıcacık aile ortamımızda yaşlılarımızla birlikte onların hayata dair bakış açılarını pozitife çevirmesi ve huzurevimiz ve yaşlı bakım merkezimizde neşeli zamanlar geçirmesi adına çeşitli organizasyon aktivitelerimiz mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.