Fregoli Sendromu

Diyabet Nedir?
15 Kasım 2018
Yürüyen Ceset Sendromu
16 Kasım 2018

Fregoli Sendromu

Fregoli Sendromu Nedir?

Fregoli sendromu, bir psikolojik rahatsızlık hastalığıdır. Fregoli sendromu dünyada nadir görülen bir rahatsızlıktır.  Kısaca anlatmak gerekirse bir kişinin yüzünü çevresinde bulunan herkesin yüzünde görme hastalığıdır. Daha da ileri gidecek olursak o kişinin herkeste bir kopyası olduğunu sanmaktır. Bu sendroma yakalanmış bir kişi kendisi hariç her kişinin birbirinin kopyası olarak görmesini sağlamaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yer alan yaşlılarımızın hastalığının tedavi aşaması boyunca bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Fregoli Sendromu Belirtisi

Bu hastalığı yaşayan kişiler büyük bir korkuya kapılanmaktadırlar. Hatta yaşadıkları bu korkuyla genellikle kılık değiştirmiş kişiler tarafından taciz edildiğini düşünürler. Bu sendroma yakalanan kişiler kendilerine zarar vereceklerini düşünmesinden dolayı en yakın arkadaşını bile bir tehdit olarak görürler. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın tedavi süresi boyunca ilaç alım saatlerini düzenli olarak raporlamansını hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Şüpheci ve Kuşkulu Bir Kişilik

Bu kişi herkese tam anlamıyla bir tehdit ve şüpheci olarak yaklaşır. Bir başka değişle bin bir surat sendromu olarak algılanır. Hatta kişi kuşkuculuğun doruklarında gezmektedir. Bu hastalık ilk olarak 1927 yılında ortaya çıkmıştır. Ve tıp tarihinde Fregoli hastalığı olarak yerini almıştır. Hastalığa adını koyan durum ise bu hastalığı yaşamış olan İtalyan aktör Fregolidir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hastalık ve tedavi süreci boyunca gerek hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek gerekse bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri olarak Büyükçekmece ilçesinde sağlık sektöründe faaliyet gösteren Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın hasta bakım, tedavi süresi ve hastalığın iyileşme süresi boyunca siz değerli misafirlerimize insani değerleri göz önünde bulunduran alanında uzman personellerimiz ve yönetim kadromuzla birlikte haftanın her günü ve her saati aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde yaşlılarımızla birlikte kurduğumuz sıcacık aile ortamımızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. İstanbul huzurevi özel bakımevlerimizde yer alan bu hizmetlerimiz dışında değerli yaşlılarımıza daha rahat hareket kabiliyeti sağlayan fizik tedavi hizmetini ücretsiz olarak sizlere sunmaktayız. Sizde bu aile katılmak için ve huzurevimizle alakalı detaylı bilgi almak için bizimle internet sitemiz iletişim sayfamızdaki iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?