Huzursuz Bacak Sendromu Nedir ?

Peter Pan Sendromu Nedir?
11 Kasım 2018
Munchausen Sendromu Nedir ?
12 Kasım 2018

Huzursuz Bacak Sendromu Nedir ?

Huzursuz Bacak Sendromu Nedir ?

Huzursuz bacak sendromu bu sendroma yakalanmış kişiler geceleri genellikle uyanma ihtiyacı ve bacağını hareket ettirme ihtiyacı duymaktadır. Bunun sebebi ise karıncalanma yanma iğne batması uyuşma vb gibi çeşitli faktörlerin baş gösterdiği belirtiler doğrultusun da ve özellikle geceleri bu faktörleri sık sık yaşayan insanlar geceleri uyanıp bacaklarını hareket ettirme ihtiyacı duyarlar. Kadınlar da genç ve orta yaşlılarda %5 orta yaş ve üzerin de %20 olmak üzere rastlanmaktadır. Toplumda sıklıkla görülebilen sendromlar arasında yer almaktadır. Fazla kafein alımı hamilelik depresyon gibi faktörler bu hastalığı daha da tetikler hal almaktadır.İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrolleri bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Huzursuz Bacak Sendromu Belirtileri Nelerdir ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi huzursıuz bacak sendromu uyuşma karıncalanma yanma ve iğne batma gibi durumların olması ve bunların özellikle yatarken hareketsiz durumda kalan kişi de yoğun bir hal alması özellikle geceleri meydana gelmesi bu sendroma yakalanan kişilerin daha sonrasında da hareket durumuna geçtikten sonra bulguların kaybolması bu sendromun belirtileri hatta en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Bizler de İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde  bu tip sendroma ve ya psikolojik olan hastalarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri) İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları alanımızda barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Huzursuz Bacak Sendromunu Neler Tetiklemektedir?

  • Hamilelik
  • Şeker Hastalığı
  • Sigara İçmek
  • Sinir İltihaplanması
  • Böbrek Yetmezliği
  • Bacaklar da görülen kanın dolaşım bozukluluğu
  • Bazı ilaçların yan etkileri

yukarıda belirtilen sendromun huzursuz bacak sendromunu tetikleyen risk faktörleri arasında yer almaktadır.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde aile ortamı kalitesini sağlayan alanında eğitimli sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet kalitesi yüksek olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?