Joubert Sendromu

Kola Bağımlılığı
19 Kasım 2018
Tay Sachs Hastalığı
20 Kasım 2018

Joubert Sendromu

Joubert Sendromu Nedir?

Joubert sendromu, beyinciğin hem yapısal hem de kalıtsal yapısından oluşan genetik bir sendromdur. Bu zamana kadar bu sendroma neden olan yaklaşık yirmiden fazla gen bulunmuştur. Klinik olarak konulan tanılarda genlerin yaklaşık %50’sine resesif mutasyonlar neden olmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın yaşlı bakım hizmetinin yanı sıra psikolojik destekte vermekteyiz.

Joubert Sendromu Belirtileri Nelerdir?

Bu sendromun belirtileri genel olarak, hipotoni, nöromotor gelişim eksikliği, kişide denge ve bununla birlikte koordinasyon eksikliği, kişinin gelişiminde yaşanılan gerilikler, akne atakları, konuşma bozuklukları görülür. Fiziksel bazda ise geniş bir alın, açılı bir şekilde kaş yapısı, özellikle üst tarafta bulunan göz kapaklarında düşüklük yaşanır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın hasta bakım ve doktor tarafından reçetelendirilmiş ilaçlarını düzenli olarak verme ve raporlama hizmeti sunmaktayız.

Ayrıca bu sendromla birlikte kişide karaciğer hastalıkları, hormonal bozukluklar, epilepsi hastalığı, ekstra el ya da ayak parmak varlığı görülebilir.

Hastalığın Tanısı Nasıl Konulur?

Hastalığın bulgularına ek olarak diş bulgusunun da yardımıyla klinik tanı konulmaktadır. Kişinin genleri kontrol edilmektedir. Bunlarla birlikte göz muayenesi, karaciğerin ve böbreklerin fonksiyonları takip edilir. Kişi üstünde gerekli bulgular saplanıldığı taktirde hastalık tanısı konulmaktadır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın bütün tedavi işlemlerini takip edip tedavi süreci boyunca hastalarımızın ilaçlarını düzenli ve kontrollü olarak sağlama hizmeti sunmaktayız.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece’de yer alan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın rahat etmesi adına konfor olarak üst düzey hizmet sunmaktayız. Hijyen ve temizlikten ödün vermeyerek her gün düzenli olarak temizlik personellerimiz hizmet vermektedir. Yaşlılarımızın özel bakımevlerimizde hayata dair pozitif bakışlarını kaybetmemesi adına bizi birbirimize daha sıkıca bağlayan organizasyonlarımız mevcuttur.

Neden Biz

Güçlü bir yönetim ve personel kadromuzla birlikte siz değerli yaşlılarımıza en iyi hizmeti verebilmek adına sağlam adımlarımızı kurulduğumuz günden bugüne sürdürmekteyiz. İstanbul huzurevleri fiyat politikamızı sizler için belirlemiş olup uygun fiyatlar ve kaliteli hizmetle sektörde karşınıza çıkmaktayız. İnternet sitemizde yer alan iletişim sekmesinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?