Kaçış Sendromu Hastalığı

Tourette Sendromu
29 Kasım 2018
Fenülketonüri Hastalığı
30 Kasım 2018

Kaçış Sendromu Hastalığı

Kaçış Sendromu Hastalığı Nedir?

Kaçış sendromu hastalığı, dünyada nadir görülen hastalıklardan birisidir. Yaklaşık 100 kişide görülmüştür. Hastalığın genel tanımı damar içi sıvının azalması sonucunda oluşan ataklara denilmektedir. Bu hastalık ülkemizde Mehmet Ali Erbil’de görülmüştür. Hastalık ilk olarak 1960 yılında tespit edilmiştir.

Hastalık ve Gündelik Yaşam

Bu hastalık gündelik yaşamda her hangi bir belirti göstermemektedir. Damar içinde var olan sıvının azalma göstermesi sonucunda ataklar oluşmaktadır. Bu damar içinde olan sıvıların kılcal damarların patlaması sonucu dışa sızmasıyla da oluşabilme özelliği vardır. Bu durumlar hastada karın ağrısı, kusma ve halsizlik gibi şikâyetler oluşmaktadır. İstanbul huzurevlerinde yer aldığımız Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimiz hastalarımıza ilaç saatlerinde ilaçlarını düzenli bir şekilde verip ve bunların raporlamasını yapmaktayız.

Hastalık Şikayetleri Nelerdir?

Atak oluşmasında hasta sağlıklı bir bireydir. Neye bağlı olduğu ya da bu durumun bedene etkisi henüz tam olarak bilinmemektedir. Kılcal damarların içinden sıvı dışarı çıkmaktadır. Kişinin karaciğer kalp ve karın zarı üzerinde bu sıvılar birikme göstermektedir. Damar içi sızının azalması kan basıncını etkilediğinden dolayı tansiyona neden olmaktadır. Hasta şikayetleri günlük olarak yaşanan rutin şikayetlerdir. Genellikle kusma, bulantı, karın ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve kas ağrıları görülmektedir. Kişi septik şok yani mikrobiyonik elementlerle oluşma göstermektedir.

Hastalığın Tedavisi Nasıldır?

Kaçış sendromu hastalığında kişide ani ataklar oluşum göstermektedirler. Bu duruma istinaden kişide kan basıncından dolayı tansiyon düşüklüğü oluşabilmektedir. Bu durum zamanla bireyde bir daha fazla organın çalışmasını etkilemektedir. Bu durum için sıvı elektrot tedavisi uygulanır. Bu tedavi süresince kişinin kan basıncı sabit kalması sağlanmaktadır.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece ilçesinde Güzelce mahallesinde yer aldığımız Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde alanında sağlam bir idari yönetim ve uzman çalışan kadromuz birlikte bakıma muhtaç yaşlılarımıza hastalık ve günlük ihtiyacını karşılayacak hasta bakım hizmetleri vermekteyiz. Fizik tedaviye ihtiyacı olan yaşlılarımıza ücretsiz olarak fizik tedavi hizmeti ve bunun yanında ambulans çağırma vermekteyiz. Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımıza hasta bakım hizmeti yanında doktorluk hizmeti ve hemşirelik hizmeti vermekteyiz. Daha detaylı bir bilgi için sitemiz üzerinden telefon ya da mail aracılığıyla bizimle direk olarak iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.