Karaciğer Enzimleri

Karaciğer Nakli
17 Kasım 2018
Yabancı El Sendromu Nedir?
18 Kasım 2018

Karaciğer Enzimleri

Karaciğer Enzimleri Nedir?

Karaciğer enzimleri, karaciğerin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayan değerlerdir. Günümüzde karaciğer enzimlerinin yüksek olması sık karşılaştığımız sorunlardan biridir. Eğer sizde de mevcutsa aşağıda sayacağımız sebepler sizi de ilgilendirmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın kan değerleri başta olmak üzere bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Karaciğer Enzimlerinin Yüksek Çıkma Nedeni Nedir?

Karaciğer enzimlerinin yüksek çıkmasının en büyük nedeni yanlış beslenme uygulanmasıdır. Sağlıksız beslenmenin başlıca sonuçları arasında sayılan obezite ve ideal kilo dışında yaşanan kilo artışları karaciğer enzimlerinin yüksek olmasına neden olacaktır.  Ancak buradaki tek durum kişinin ideal kiloda olmamasından değil aynı zamanda yanlış beslenme de enzimlerin artmasına neden olacaktır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini yanında yaşlılarımızın düzenli beslenme alışkanlıklarını sağlamak ve bunu devam ettirmek adına bünyemizde yemekhanemiz ile sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Karaciğer Enzimleri ve Yiyecekler

Karaciğer enzimleri yüksek olan kişi beslenme alışkanlığına dikkat etmesi gerekmektedir.  Özellikle kişi hazır gıdalardan uzak durmalıdır. Şekerden ve şekerli yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Ayrıca alkol alımı enzimlerin yüksek çıkmasına neden olacaktır. Yağlı gıdalarda beslenme ayrıca karaciğer yağlanmasına da neden olacaktır. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hasta bakım, mama takibi ve vücut değerlerini takip işlemlerimizin yanı sıra hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Uzak Durulması Gerekenler Nelerdir?

Yukarıda bahsettiğimiz yiyeceklerden kesinlikle uzak durulması gerekmektedir. Şekeri kesinlikle hayatınızdan uzak tutmanız gerekmektedir. Kızartılmış besinler, yağlı yiyecekler, salamuralar, turşular ve asitli içeceklerden mutlaka uzak durulması gerekmektedir. Kişi kırmızı et tüketimini sınırlandırmalıdır. İlaç kullanımı enzimleri yükselteceğinden dolayı gereksiz ve reçetesiz ilaç kullanılmaması gerekmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın kan değerleri ve tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece ilçesinde yer alan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın mama takibi, hasta bakım, hastalıkları ve tedavi süresi boyunca siz değerli yaşlılarımıza alanında uzman personellerimiz ve insani değerleri göz önünde bulundurmaktan vazgeçmeyen politikamız ve yönetim kadromuzla birlikte 7 gün 24 saat aralıksız olarak hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.