Karaciğer Nakli

Yürüyen Ceset Sendromu
16 Kasım 2018
Karaciğer Enzimleri
17 Kasım 2018

Karaciğer Nakli

Karaciğer Nakli Nedir?

Karaciğer nakli, kişide var olan kronik karaciğer yetmezliğinin tek tedavi yöntemidir. Bu durum hasta olan kişinin karaciğerinin sağlam bir karaciğerle değiştirilmesini sağlamaktadır. Karaciğer nakli oluşturacak en yaygın durum siroz hastalığıdır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın sağlık taramasının yanı sıra ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Karaciğer Nakli İçin Gerekli Karaciğer Nasıl Bulunur?

Organ nakli kaynağı diğer insanlardır. Nakil organ hayatını kaybetmiş insanlardan ya da hasta yakınlarından sağlanmaktadır. Yoğun bakım durumunda beyin ölümü gerçekleşmiş insanların yakınları organ bağışını kararını verdiklerinde hastaya organ nakli gerçekleşir. Ülkemizde organ bağışı yeterli olmadığı için karaciğer hastalarının büyük bir bölümü hayata gözlerini yummaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın organ ve kan değerlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Her Karaciğer Nakil Olur Mu?

Karaciğer nakli için en önemli durum hasta ile nakli gerçekleştiren kişi arasında kan değerlerinin tutması gerekmektedir. Bu süreç hastada sosyal, psikolojik ve tıbbi değerlendirmeler sonucunda oluşmaktadır. Tıbbi değerlendirme esnasında hastanın kan ve idrar tetikleri, bulaşıcı hastalıkların durumu oluşmaktadır. Bununla birlikte karaciğerin bölünüp bölünmeyeceği yeterli olup olmayacağı araştırılır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hastalıklarıyla alakalı tedavi durumu ve tedavi sonrası rehabilitasyon ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece ilçesi Güzelce ’de bulunan Özel Marmara Huzurevimiz ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın hasta bakım, mama takibi, var olan hastalıkları ve bu hastalıkların tedavi süresi boyunca siz değerli misafirlerimize uzman ve insani değerleri göz önünde bulunduran personel kadromuz ve yönetim kadromuzla birlikte yaşlılarımıza aralıksız olarak haftanın her günü hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde siz değerli yaşlılarımızla birlikte kurduğumuz sıcacık aile ortamımızda yaşlılarımızla birlikte onlara hayata dair pozitif bakışlarını huzurevi ve yaşlı bakım merkezimizde olabildiğince neşeli zamanlar geçirmesi adına çeşitli organizasyonlarımız mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.