Kıl Dönmesi

Sebepsiz Gülme
3 Aralık 2018
Estetik Ameliyatlar
5 Aralık 2018

Kıl Dönmesi

Kıl Dönmesi Nedir?

Kıl dönmesi, genellikle erkelerde görülen ve 15 ile 35 yaş arasını kapsayan bir deri problemidir. Genelde kişinin anüs kısmında oluşmaktadır. Özellikle erkelerde 15 ile 35 yaş aralığında görülme nedeni, o yaşlarda olan erkeklerin anüsünün yumuşamasından kaynaklanmaktadır. İstanbul huzurevleri arasında yer aldığımız Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın doktor tarafından reçetelendirilmiş ilaçların kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız çalışanlarımız tarafından yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Kıl Dönmesi Neden Oluşur?

Kıl dönmesinin oluşma sebebi yapılmış olan araştırmalara göre, kılların deri altında kalması sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Ayrıca kıl dönmesi yanında saçların dökülmesi de bu nedenden oluştuğu gözlemlenmiştir. İstanbul huzurevleri alanında hizmet verdiğimiz Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde ikamet eden bütün yaşlılarımızın ilaç alım saatleri personellerimiz tarafından takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini huzurevimiz olarak sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Kıl Dönmesi Daha Çok Hangi Bölgelerde Görülür?

Kıl dönmesi hastalığı en çok kişinin kuyruk sokumu bölgesinde görülmektedir. Kuyruk sokumu dışında en çok olarak sırasıyla kişinin göbek bölgesinde, koltukaltı bölgesinde, yüz bölgesinde ve en son olarak bacaklarda görülebilmektedir. Kıl dönmesi cerrahi bir müdahale sonucunda kişi sağlığına kavuşmaktadır.

Kıl Dönmesinin Belirtileri Nelerdir?

Kıl dönmesi yaşayan bir kişinin genellikle doktora başvurduğu zamanda geç kalınmış durum olduğundan cerrahi bir müdahale gerekmektedir. O bölgede oluşan farklılıklarda kaşıntı ya da koku oluşumu durumlarda hemen doktora gidilmesi gerekmektedir.

Kuyruk sokumunda şişlik oluşma durumu belirtilerin en başında meydana gelmektedir. Öncelikle bir nohut tanesini andıran bu şişlik gittikçe yumurta büyüklüğüne gelmektedir.

Ağrı Oluşması Önemli Bir Etken

Kıl dönmesinin başlıca belirtilerinde ağrı oluşumu gelmektedir. Ancak bu durum kişi tarafından kabızlık ya da hemoroid olduğu düşünülerek birey tarafından ihmal edilmektedir. Ancak bu ağrılar şiddetli ağrılardır. Ağrıların yanında, iltihaptan dolayı iç çamaşırda ıslanma ve apse oluşumu gerçekleşmektedir. İstanbul huzurevleri arasında en iyi hizmeti sizlere sunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde bünyesinde ikamet eden siz değerli ve bakıma muhtaç yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan uzman ve işini severek yapan personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.