Kış Güneşi Nedir?

Tanısı Konulamayan Hastalıklar Nedir?
13 Kasım 2018
Prematüre Nedir?
14 Kasım 2018

Kış Güneşi Nedir?

Kış Güneşi Nedir?

Cilt lekeleri özellikle kadınlar için çok sıkıcı bir durumdur. Yazın özellikle güneşin altında fazla kalmak ya da koruyucusuz güneşlenmek cilt lekelerine neden olacaktır. Kışın kış güneşinin masum olduğunu düşünerek daha rahat davranırlar. Ancak kış güneşi de kişinin cildine direk etki eder. Oysa bu durum cildin özellikle yaşlılıkta kişiyi etkiler. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızı direk güneş ışınlarının temas etmesini önlemek adına özel tasarım uygulanmıştır. (bkz. özel bakımevleri)

Yüz, Yanak ve Alın Bölgesi

Güneş lekeleri genellikle kişide yüz, yanak ve alın bölgesinde toplanmaktadır. Güneşin oluşturduğu lekeler derin lekeler ve yüzeysel lekeler ile ikiye ayrılır. Ancak yüzde görülen kahverengi oluşumlar güneş lekelerine bağlı olmayabilir. Bunun için mutlaka doktorunuza başvurmanız gereklidir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın güneşe maruz kalmaması ve yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Kış Güneşi Masum Mu?

Kişi özellikle leke tedavisi görüyorsa yaz güneşi bitince kendini kış güneşinden de sakınması gerekmektedir. Hatta kişi evden dışarı çıkmasa bile düzenli olarak güneş kremini kullanması gerekmektedir. Ayrıca gebelik ve doğum kontrol haplarının kullanılması da bu durumu etkileyebilir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hayata dair mutluluklarını devam ettirmek ve onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Cilt Lekelerine Ne Neden Olmaktadır?

Cilt lekelerine neden olan belirli başlı sebepler vardır. Bu sebeplerden bazıları, sir ağda yapmak, lazer epilasyon yapmak, bazı sivilce tedavileri için kullanılan ilaçlar, doğum kontrol ilaçları, gebelik ve hormon tedavi yöntemleri cilt lekelerine neden olabilmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın güneş lekeleri ve diğer hastalıklarının tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece’de yer alan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın hasta bakım, hastalıkları ve tedavi süresi boyunca siz değerli misafirlerimize uzman ve insani değerleri göz önünde bulunduran personellerimiz ve yönetim kadromuzla birlikte 7 gün 24 saat aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde yaşlılarımızla kurduğumuz sıcacık aile ortamımızda yaşlılarımızla birlikte onlara hayata pozitif bakmasını ve huzurevi ve yaşlı bakım merkezimizde neşeli zamanlar geçirmesi adına çeşitli
organizasyonlarımız mevcuttur. İstanbul huzurevi özel bakımevlerimizde bu hizmetlerimiz dışında değerli yaşlılarımıza ücretsiz fizik tedavi ve ücretsiz ambulans çağırma hizmeti başta olmak üzere birçok ekstra ücret ödemeyeceğiniz hizmetlerimiz mevcuttur. Sizde bu aile katılmak ve detaylı bilgi almak için bizimle internet sitemiz iletişim sayfamızdaki iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?