Kızıl Hastalığı Nedir ?

erkeklerde kısırlık tedavisi
Erkeklerde Kısırlık Tedavisi Nedir ?
30 Eylül 2018
kolera hastalığı
Kolera Hastalığı Nedir ?
1 Ekim 2018

Kızıl Hastalığı Nedir ?

kızıl hastalığı

kızıl hastalığı

Kızıl Hastalığı Nedir ?

İnsanlar yaşamları boyunca ne yazıkki çeşitli ateşli hastalıklara maruz kalabilirler. Tabi ki bunların çoğuna etken olan durum enfeksiyon durumlarıdır. Enfeksiyon : organizmada hastalığa neden olan mikrobun yayılma şekline tıp dilinde verilen isimdir. Ateşli hastalıklar arasında yer alan ve genellikle 5-15 yaş arası gözüken bir diğer ateşli hastalık ise kızıl hastalığı adı verilen ve bir diğer adı ile kızılcık olarak bilinen hastalık çeşidir

Kızıl Hastalığına Seyri Nasıl Görülür ?

Kızıl hastalığı olan kişilerde beta mikrobuna rastlanılmaktadır.Kızıl hastalığına yakalanan kişilerde döküntüler  ve vücutta kızarıklıklar meydana gelmektedir. Genellikle 5 veyaa 7 gün arasında süren bu hastalık bademcik enfeksiyonun döküntülü formudur. Kızıl hastalığı bulaşıcı bir hastalıktır.

Kızıl Hastalığının Belirtileri Nelerdir ?

Kızıl hastalığının belirtilerine gelecek olursak bu hastalığa yakalanan kişilerin ilk belirtisi yüksek ateş kontrol altına alınmaz ise 5-7 gün içerisinde sürebilen bir durumdur .

Diğer sebeplerinden bazıları da : Titreme kusma ve baş ağrısı ile belirtiler ağırlaşabilir. Dilin üzeri beyaz olarak iltihap olur ve yutkunmada güçlük çekilebilir

Bademcikler kırmızı bir hal alır yanaklar ise parlak kırmızı dudak kısımları soluk bir renk halini almaktadır. Bu belirtiler sonrasında 12-48 saat sonrasın vücudun özellikle koltuk altı kasık ve ensede çeşitli kırmızılıklar meydana gelerek döküntüler başlamış olmaktadır.

Halsizlik ve kaşıntıda bu bölgeler de belirtiler arasına yer alan durumlardır.

 Kızıl Hastalığının Tedavisi Nasıl Olmaktadır ?

Bu hastalığın tedavisine gelecek olursak bu hastalıkta en önemli faktör ateşlenmedir. Çünkü insan vücudunda yüksek ateş diğer hastalıklar da maalesef ki tetiklemeye yol açmaktadır. O yüzden koontrol altına ateş alınamıyor ise en yakın sağlık kuruluşundan yardım olmakta fayda vardır. Buna istinaden doktor gözetimi altında 10 gün hemen hemen sürecek bir antibiyotik tedavisi ile kızılcık hastalığını kontrol altına alabilir ve iyileşme süresine girebilirsiniz.

İstanbul huzurevleri arasında yer alan Özel Büyük Marmara Huzurevi olarak bizlerde Özel Bakımevlerimizde bulundurduğumuz yaşlıların özelllikle yüksek ateş konusunda herhangi bir durumda zor zamanlarda kalmamaları adına sağlık ekiplerimizi 7/24 olarak hizmet vermektedir. Tarafından uzman doktorlarımız tarafından hasta olan yaşlılarımız en iyi müdahale gerçekleştirerek sağlık sorunlarını kontrol altına almaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?