Kola Bağımlılığı

Yeme Bozuklukları
19 Kasım 2018
Joubert Sendromu
20 Kasım 2018

Kola Bağımlılığı

Kola Bağımlılığı Nedir?

Kola bağımlılığı, masum gibi görünse de kişide bağımlılık yaratan ve ona zarar veren bir içecektir. Ne yazık ki özellikle son dönemlerde bu gazlı içecekler çok sık tüketilmektedir. Bu durum içinde var olan kafeinin de etkisiyle kişide bağımlılık yapabilir. Birçok birey kola bağımlılığı nedeniyle tedavi görmektedir. Kolayı bırakmak uyuşturucuyu bırakmak kadar zor bir durumdur.

Kola İçmek Bir Çok Hastalığa Gebe

Günde neredeyse sudan daha fazla olarak gazlı içecek tüketmeliyiz. Ancak gazlı içeceklerin bağımlı yapmaktan öte neden olduğu birçok hastalık bulunmaktadır. Bu hastalıkların başında kişide fazla kilo alımı ve yağlanma, karaciğerde oluşan hasarlar, dişlerin çürümesi, böbrekte taş oluşumu ve kronik böbrek rahatsızlıkları oluşmaktadır. Bunların dışında ayrıca içindeki maddelere bağlı olarak reflü oluşması, kemik erimesi ve hipertansiyon hastalığı oluşmaktadır. Ayrıca kola içilmesi durumunda ileride kişide Alzheimer hastalığına neden olmaktadır.

Kolayı Bırakma

Kola kişide uyuşturucu kadar bağımlılık yaratacak bir içecektir. Kolayı bırakmak uyuşturucuyu bırakmak kadar zor bir durumdur. Kişi kolayı bıraktığı birkaç gün aşırı migren ağrıları çelmektedir. Bu durumlara takiben kişide titremeler oluşmaktadır. Daha sonra asabilik ve uykusuzluk gelmektedir. İstanbul huzurevleri arasında yer alan Özel Marmara Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi özel bakımevlerimizde siz değerleri yaşlılarımıza bünyemizde barındırdığımız aşçılar yemek ihtiyacını karşılamaktadır. Huzurevimizin uyguladığı politikada yaşlılarımıza kesinlikle sağlığa zararlı içecekler ve yiyecekler yedirmemekteyiz.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece Güzelce ’de yer alan huzur dolu Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde değerli yaşlılarımızın hasta bakımları, mama ihtiyaçlarını, hastalıkları ve tedavi süresi boyunca ilaç takibi ve raporlanma hizmeti vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde yaşlılarımızla birlikte kuruduğumuz aile ortamında değerli yaşlılarımıza düzenli olarak organizasyonlar gerçekleştirerek onların hayata dair pozitif bakmasına katkı sağlamaktayız. İstanbul huzurevi özel bakımevlerimizde bu hizmetlerimiz dışında değerli yaşlılarımıza ihtiyaçları doğrultusunda ücretsiz ambulans çağırma ve ücretsiz fizik tedavi hizmeti başta olmak üzere birçok ekstra ücret ödemeden faydalanacağınız hizmetlerimiz mevcuttur. Sizde bu aile katılmak ve bu ailenin bir parçası olmak için detaylı bilgi almak için bizimle internet sitemiz iletişim sayfamızdaki iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?