Kurdeşen Hastalığı Nedir ?

kuş palazı
Kuş Palazı Hastalı Nedir ?
5 Ekim 2018
bulimia nervoza hastalığı
Bulimia Nervoza Hastalığı Nedir ?
5 Ekim 2018

Kurdeşen Hastalığı Nedir ?

kurdeşen hastalığı

kurdeşen hastalığı

Kurdeşen Hastalığı Nedir ?

Kurdeşen hastalığı : Tıp dilinde ürtiker ismi verilen bu hastalık çoğunlukla alerjiye bağlı olarak görülen deri de kızarıklık ve kaşıntıya sebep olan bir cilt hastalığıdır Cildin her yerinde oluşabilen bu hastalık bulaşıcı değildir. Hiç bir temas yolu ile kişiden kişiye geçmemektedir.

Kurdeşen Hastalığı Belirtileri Nelerdir

Kurdeşen hastalığı 24 saat içerisinde kaybolabilir fakat daha yerine gelen döküntüler gelerek kurdeşen hastalığı devamlılığını gösterebilir Hatta eski döküntülerin bir araya gelmesi yeni büyük bir kurdeşene dahi sebep olabilir

Kurdeşen 6 haftadan daha az bir sürede sürmektedir. Fakat buna istinaden 6 haftayı geçen kurdeşen kronik hale gelme olasılığı yüksektir. Özellikle bir tepkimeye karşı vücutta çıkan kurdeşenin bir çok diğer faktör sebepleri bulunabilir bunları ele alacak olursak kurdeşen sebeplerine en etkenler den biri alerjik durumlar ilaçların  yan etkileri solunum yolu enfeksiyonu ki en çok kurdeşenler bu ssolunum yolu enfeksiyonu ile sıkça karşılaşılmaktadır.

Mide ülselerine sebep olan bazı bakterilerde kurdeşeni tetiklemektedir.

Bulgu Ve Şikayetler Nelerdir ?

Bu hastalıkta özellikle kaşınmalar sıkça görülür ve kişiyi çoğunlukla rahatsızlık veren  sebeplerden biridir.Deride hafif bir kızarıklık kaşınmalar ve kaşıntıya istinaden yanm bulguları belirti şeklinde gözlemlenmektedir.

Kurdeşen Hastalığında Tanı ve Tedavi

Kişi uzmanlardan destek aldığında tanısı konulan kurdeşenin ilk öncelikle kronik ve ya geçici olarak olup olmadığı gözlemlenir. Çoğunlukla ve hemen hemen aynı tedavi gerçekleşir. Çoğunlukla alerji ilaçları ile kurdeşen hastalığının geçmesini gözlemleyebiliriz. Bunun haricin de diyet programının değişmesi gıda takviyileri ve çeşitli besin önerileri ile de bu hastalık atlatılabilir. Her hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da kişinin kronik hale gelmeden uzman ve sağlık kuruluşlarından destek alarak kolayca atlatması ve iyileşme süresine girmesi gerekmektedir. Bu hastalığı önemsiz hale getirip kendi kendine çeşitli yollar ile geçirmek mümkün değil ve daha kötü sonuçlara varacak olanaklara el verişli hale getirmemekte gerekir.

İstanbul Huzurevleri arasında yer alan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde alanında
uzman sağlık ve personel kadromuz ile birlikte siz yaşlılarımıza yüksek kalitede ve aile ortamını aratmayacak bir düzeyde hizmet vermekteyiz. Sizde bu ailemize katılmak istiyorsanız Detaylı bilgi için
lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.