Kurt Adam Sendromu Nedir ?

Anoreksiya Hastalığı Nedir?
8 Kasım 2018
Toprak Yeme İsteği Nedir?
9 Kasım 2018

Kurt Adam Sendromu Nedir ?

Kurt Adam Sendromu Nedir ?

Kurt adam sendromu ; Bu hastalık ilk olarak Avustralya ‘da görülmüştür. Diğer adı ile  de ambras sendromu olarakta bilinmektedir.Kurt adam sendromu geçmişten günümüze kadar gelen kişinin dış görünüşünü bozan ve bu sebeple  kişinin psikolojisini de bozanbir cilt hastalığı olarakta bilinmektedir. Dünyada yer alan 7 ilginç hastalıklardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Ender rastlanılmaktadır. Tam oluş nedeni tam olarak bilinmese de genetik bozukluklardan kaynaklandığı varsayılmaktadır. İlk öncelikle 1968 yılında bu sendroma rastlanmıştır Bu hastalığın tıp dilindeki ismi ise hipertrikoz olarak bilinmektedir. Bu hastalıkta sık rastlanan ellerde kollarda bacaklarda başlayan kıllanmanın giderek vücudu tamamen olarak kaplamasıdır. Kişinin bazı yer ve zamanlar da çevresi tarafından alay konusu olduğu için kendisini tamamen çevre faktöründen soyutlamaktadır. Kurt adam sendromu yaşanan bazı bölgelerde kişi tamamen karantinaya alınarak çevreden soyutlanmaktadır.

Kurt Adam Sendromunun Etkileyen Faktörler

Kurt adam sendromunu çoğu tetikleyen faktörler arasında uzmanlar tarafından belirlenen testosteranın ve iç salgıların fazlaca çalışması bu hastalığı tetiklediklerini belirtmişlerdir. Bu hastalık lazer epilasyon ve benzeri gibi yöntemler ile  kesin olmamak sureti ile geçici olarak tedavi edilmektedir. Günümüzde yaklaşık 50 kişi de görülen bu hastalık vakalar ile kanıtlanmış bir hastalıktır. Yakın zamanlarda Hindiistan ülkesinde gündeme gelmiş ve bu vakaya tanıklık edilmiştir. Böyle bir vaka ülkemizde henüz görülmemiştir. Bizler de İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bünyemiz de bulundurduğumuz ve çeşitli hastalığı olan yaşlılarımızın tüm kontrolleri bünyemizde olan uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz.özel bakımevleri) İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bünyemiz de bulundurduğumuz yaşlılarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri) İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları alanımızda barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Sizler de Özel Büyük Marmara Huzurevi ekibi ile iletişime geçerek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Büyükçekmece’de bulunan yaşlı bakımevini birebir gidip görerek ve yetkileleri ile konuşarak merak ettikleriniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca müşteri temsilci ekibimizle mail yolu ile de iletişime geçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?