Lösemi Nedir ? Tedavisi Nasıl Olmalıdır ?

lohusa humması
Lohusa Humması Nedir ?
7 Ekim 2018
lumbago
Lumbago Nedir ? Tedavisi Nasıl Olmalıdır ?
8 Ekim 2018

Lösemi Nedir ? Tedavisi Nasıl Olmalıdır ?

lösemi

lösemi

Lösemi ( Kan Kanseri ) Nedir ?

Lösemi : Halk arasında kan kanseri olarak ta bilinmektedir.Lösemi bazı kan hücrelerinin hızlı artışından dolayı diğer organlara yayılması sonucu görülen bir kanser çeşidir. Özellikle kişilerin çocuk yaşta bu hastalığa yakalanma oranları daha fazladır. Ülkemizde lösemiye son yıllar da çok fazla dikkat çekilerek çeşitli projeler yürütülmekte ve bu konu hakkında farkındalık göstermektedir. Bu konu için özellikle lösev vakfı bulunmaktadır.

Kanser çeşitlerinde erken teşhis hayat kurtarır ve müdahale edilebilir.

Lösemi ( Kan Kanseri ) Belirtileri Nelerdir ?

Kan kanserindeki belirtiler sırası ile burun ve diş eti kanamaları kansızlık aşırı kilo kaybı iştahsızlık kemik eklem ağrıları lenf bezlerine bağlı olarak solunum güçlülüğü halsizlik nöbet kusma ve denge kaybı testislerin şişmesi herhangi bir antibiyotik tedavisi ile özellikle çocuklarda görülen bir durumdur enfeksiyon hastalıklarının geçmemesi bu hastalıkta gözlemlenen belirtiler arasında yer almaktadır.

Lösemiye Sebep Olan Nedenler Nelerdir ?

Bu hastalığa neden olan sebeplere gelecek olursak ; Herhangi bir sebebe şuana kadar bağlanamayan lösemi hastalığı yetişkinlerde çevresel faktörlere bağlanırken çocuklar da daha çok genetik faktörlerine bağlanmaktadır.

Radyasyon, Bazı kimyasallar, kemoterapi tedavisi ,sigara kullanımı, bebeklerde viral enfeksiyonlar , genetik problemler bu hastalığa sebep olan faktörler arasında yer almaktadır.

Kan Kanserinde Tanı ve Tedavi Nasıl Olmalıdır

Bu hastalıkta erken teşhis çok önemli faktörlerden biridir. Belirtiler özellikle çocuklarda rastlandığı zaman en yaın sağlık kuruluşuna başvurulup uzman doktorlar tarafından tedavi altına almak gerekir. Bu hastalığın özellikle 2 çeşidi vardı kronik haline gelen kan kanseri sürekli olarak kendini tekrarlayabilir ayrıca bu kan kanseri uzun yıllar devam edebilir. Akut kan kanseri türü daha çabuk belli olan türdür. Kişilerde belirtiler ortaya çıktığında tanı evresinde bu kan kanserine rastlamak daha kolay ve çabuk belirgin halindedir.

Çocuklar da kız ve erkeklerde görülme olasılığı aynın yüzdelerdedir.

Bizlerde İstanbul hzuurevleri arasında yer alan Özel Büyük Marmara Huzurevi olarak çeşitli hastalıklara karşı yaşlılarımızı gözetim altında tutmaktayız. 7/24 saat sağlık ekibimiz yaşlılarımızın herhangi bir hastalığına karşın müdahale etmektedir.Sizler de huzurevimizle iletişime geçerek gereken bilgi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?