Menenjit Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?
18 Ekim 2018
Sıtma Hastalığı Nedir?
19 Ekim 2018

Menenjit Hastalığı Nedir?

Menenjit Hastalığı Nedir?

Menenjit hastalığı , beyni sarmalayan zarın iltihaplanma durumuna menenjit denmektedir. Ancak hastaya yerinde ve zamanında tedavi uygulanmazsa işitme kaybı, beyin hasarı ya da ölümle sonuçlanabilir. Her yaş kesiminden kişiler bu hastalığa yakalanma ihtimali mevcuttur. Ancak yüzde 90 gibi bir oranda 5 yaş altı bebeklerde gözükmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrolleri bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Menenjit Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Menenjit hastalığının birçok belirtisi mevcuttur. Bu belirtilerden en önemlileri, ateş, şiddetli baş ağrısı, halsizlik, şiddetli baş ağrısı, kişinin bilincinde kaymalar, ışığa aşırı hassasiyet sağlama ve ciltte oluşan lekeler bu hastalığın temel sebeplerinden bir tanesidir. Ancak tedavi edilmezse hastanın durumu gittikçe ciddiyet belirtir ve işitme kaybı, beyin hasarı ve ölümle sonuçlanabilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri). Bu hastalık bulaşıcı bir hastalıktır. Mikrop ve solunum yolu ile bulaşmaktadır.

Menenjit Hastalığının Tedavisi Nasıldır?

Menenjit hastalığı tıbbı bir müdahale gerektiren bir durumdur. Acil tedavi gerektirir. Hastalığın tanısı için hastanın beyin omurilik sıvısından örnek alınıp inceleme yapılır. Hastalık durumu pozitif çıkması halinde kişiye antibiyotik tedavisi yapılmaktadır. Hastanın durumuna göre hasta hastanede gözetim altına sokulur. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları alanımızda barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları) Menenjit hastalığının önlemini almak adına sağlığa uygunluk çok önemlidir. Kişisel temizliğe dikkat edilmelidir. Özellikle çocuklarda bu durum aşılanmalıdır.

Biz Kimiz?

stanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde aile ortamı kalitesini sağlayan alanında eğitimli sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet kalitesi yüksek olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?