Munchausen Sendromu Nedir ?

Huzursuz Bacak Sendromu Nedir ?
12 Kasım 2018
Tanısı Konulamayan Hastalıklar Nedir?
13 Kasım 2018

Munchausen Sendromu Nedir ?

Munchausen Sendromu Nedir ?

Bu sendrom ürkütücü ssendromlar ve psikolojik rahatsızlık arasında yer almaktadır. Diğer  adı ile yapay bozuklukta denebilir. Bu sendroma yakalanan kişilerin ilgi odağı olma gibi takıntıları vardır. İlgi oda olmak için sürekli hasta olduklarını idea etmektedirler. Munchasuen sendromu kişinin üzerinde hem fizzyolojik hem de psikolojik olarak dışardan bakıldığında tespit etmek amacı ile tam etki bırakmadığı için saptanması zor bir sendromdur. Kişi hastalığını uydurmuş ise kabaca bir tabir ile bu hastalığı ciddiyete vardırmak için yanlış ve zararlı ilaçlar kullanabilirler bayılabilirler ve bu hastalığı abartmak için bir çok zararlı durumda bulunabilirler. Bu sendrom hem kendilerini hem bakmaları durumunda kalabilecek kişilere zarar vermektedir. Munchausen Sendromu adını Türkler karşı savaşmış Alman bir askerden almaktadır. Bu sendroma adını koyan asker savaş anlarını o kadar aabartılı anlatmış durumdadır ki çevresi tarafından ve anlattıkları yazıya döküldükten sonra yalancı lakabını almıştır.

Munchausen Sendromu Belirtileri Nelerdir ?

  • İlginç inanılması zor medikal ve hastalık geçmişleri
  • A dan Z ye uydurduğu hastalık ile alakalı herşeyi bilir fakat kendisinde yaşanmış durumları es geçmektedir.
  • Ani kötü durumlar
  • Hastahane ortamında fazlaca bulunmak istemesi ameliyat olmaya karşın  sürekli halde istek duyması

İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrolleri bünyemizde olan özel ve
uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri) İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri) İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları alanımızda barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul
huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde aile ortamı kalitesini sağlayan alanında eğitimli sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet kalitesi yüksek olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?