Nasır Oluşmasının Sebepleri Nelerdir ?

miyop hastalığı
Miyop Hastalığı Nedir ?
8 Ekim 2018
nefes kokusu
Nefes Kokusu Nedir ?
9 Ekim 2018

Nasır Oluşmasının Sebepleri Nelerdir ?

nasır

nasır

Nasır Nedir?

Nasır cildin oluşan basınç ve tahribatlar nedeniyle kalınlaşma durumudur. Kişide en çok ayakların topuklarında dirseklerde ve avuç içlerinde görülmektedir. Her ne kadar sadece derinin kalınlaşması olarak gözükse de nasır patolojik bir durumdur. Bu durum hekimlik bir durum olabilmesi için derinin üst kısmında nidus ismi verilen küçük noktaların oluşması gerekmektedir. Oluşmasın da iltihap kapmadıkça tehlikeli bir durum değildir.

Neden Oluşmaktadır?

Nasır oluşmasının birçok nedeni mevcuttur. Kişinin dar ve kötü ayakkabılar giymesi, Aşırı yüksek topuklu ayakkabılar giymek, çıplak ayakla uzun süre sert zeminde yürümek, derinin bir bölümünün uzun bir süre aşırı ve yoğun bir baskıya maruz bırakılması, takılan aparatların cilde uzun bir süre boyunca sürtünerek temas etmesi ve kişinin yürüyüşünde bozukluklar oluşmasıdır.

Oluşumunun Belirtileri Nelerdir?

Oluşmasın da birçok belirtisi mevcuttur. Örneğin nasırın oluştuğu bölgede fark edilecek
derecede bir ağrı oluşmaktadır. Nasır hafif bir nasır ise o bölgeye basınç uygulanmadığı takdirde ağrı
hemen kaybolur. Nasırın şiddetinde bir ilerleme mevcutsa o bölgede kızarıklar meydana gelmektedir.
Sertleşen derinin çevresinde iltihaplar oluşabilir.

Türleri Nelerdir?

Sert Nasırlar; Ayağın yapısının kusurlu olması sebebiyle ayakta oluşan basınç kaynaklı sertleşmelerdir.
Yoğun bir şekilde sertleşmiş deri oluşmaktadır. Yumuşak Nasırlar; Genellikle ayak parmaklarının boşlukları arasında görülen akıntılı ve ağrılı nasırlardır.

Tohum Nasırı; Genellikle topuğun yan ve arka taraflarında görülen ölü hücreler dediğimiz nasır
şeklidir. Nasır sertliğini ve üzerinde oluşan tabakayı temizlemek genelde ağrıyı durdurmaktadır.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece ikamet ettiğimiz Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde alanında eğitimli ve bilgi seviyesi yüksek sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Huzurevimizde sizleri rahat ettirecek birçok hizmet ve aktivitelerimiz bulunmaktadır. Yaşlılarımızla birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Huzurevimizde ücretsiz fizik tedavi ve yine ücretsiz 7 gün 24 saat ambulans çağırma hizmetimiz olmak üzere birçok hizmetimiz mevcuttur. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.