Nevralji Hastalığı Nedir ?

nefes kokusu
Nefes Kokusu Nedir ?
9 Ekim 2018
nevrasteni hastalığı
Nevrasteni Hastalığı Nedir?
9 Ekim 2018

Nevralji Hastalığı Nedir ?

nevralji hastalığı

nevralji hastalığı

Nevralji Nedir?

Nevralji hastalığı kısaca ağrıya duyarlı demektir. Tahriş olmuş ya da hasarlı olarak bilinen bir sinire bağlı şiddetli ağrılar oluşturur. Genellikle 50 ile 60 yaşları arasında ortaya çıkar. Bu durum kişinin sinirlerin yapısında ve işleminde anormal değişikliklere neden olmaktadır.

Nevralji Hastalığı Türleri Nelerdir?

Ağrı konumuna göre kategorileri ayırdığımız nevralji hastalığı türleri vardır. Merkezi nevralji; Beyin merkezli nevralji tanımlamaktadır. Periferik nevralji; sinir sisteminden kaynaklanan nevralji anlamına gelmektedir.
Trigeminal nevralji; sinir sisteminden kaynaklı olup ağrı yüz ağrısına ya da elektrik çarpma hissi neden olan nevralji türüdür. Atipik nevralji; kişinin yanaklarında alnında çenesine ve göğüs bölgesinde oluşan baş ağrısına neden
olan enerji türüdür. Kişinin kafa derisinde de boynunda hissedilebilir.

Postherpetik nevralji; bu nevralji türü bir tür Zona çeşididir. Vücudun herhangi bir yerinde ağrılı ve döküntülü kabarcıklar neden olan bir enfeksiyon ortaya çıkmaktadır. Ağır bir nevi bıçaklama hissi yaratır.

Oksipital nevralji; bu tip nevralji başın en tepesinden ense köküne kadar hissedilen biri ne ilacıdır şiddetli bir ağrı meydana gelmektedir.

Nevralji Hastalığı Nedenleri Nelerdir?

Bazı nevralji nedenlerinin sebebi tam olarak anlaşılamamış olsa da sinir zararına ya da sinirde baskı
yaratmasına bağlı oluşan ağrılara neden olmaktadır.

Nevralji Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Nevralji son derece keskin bakıcı bıçaklanma hissi yaratacak derece ağrı krizleri oluşturan bir hastalıktır. Bu durum Saniyeler ya da dakikalar süren Ağrı krizlerine neden olabilmektedir. Bazı durumlarda haftalar bile sürebilir. Bu tür Ağrı krizleri Zona hastalığı sonucu ortaya çıkabilir.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece ikamet ettiğimiz Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde alanında eğitimli ve bilgi seviyesi yüksek sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz
değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Huzurevimizde sizleri rahat ettirecek birçok hizmet ve aktivitelerimiz bulunmaktadır. Yaşlılarımızla birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Huzurevimizde ücretsiz fizik tedavi ve yine ücretsiz 7 gün 24 saat ambulans çağırma hizmetimiz olmak üzere birçok hizmetimiz mevcuttur. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.