Nevrasteni Hastalığı Nedir?

nevralji hastalığı
Nevralji Hastalığı Nedir ?
9 Ekim 2018
Pamukçuk Hastalığı Nedir?
10 Ekim 2018

Nevrasteni Hastalığı Nedir?

nevrasteni hastalığı

nevrasteni hastalığı

Nevrasteni Hastalığı Nedir?

Nevrasteni hastalığı , kişinin sinir sisteminin fazla çalışmasına bağlı olan bir çeşit bitkinlik durumudur. Nevrasteni hastalığı günümüzde sıkça karşılaşan ruhsal bir hastalıktır. Ancak ilk olarak 1869 yılında keşfedilmiştir. Nevrasteni nedeni genel olarak aşırı çalışmaya bağlı oluşan ruhsal ve bedenen bir yorgun düşmek durumudur. Ayrıca çok çalışmanın yazısını aşırı stres ve üzüntüde bu hastalığa neden olabilmektedir.

Nevrasteni Nedenleri Nelerdir?

Özellikle sinirsel hastalıkların tedavisi için kullanılan ağır antidepresan ilaçlarının Belli bir zaman sonra sinir sistemlerinin tahribatı uğratması ile oluşabilen başlıca nedenler arasındadır. Ayrıca kişinin dinlenmeye vakit ayır ama masa ve çok çalışmaya bağlı bir yaşam sürmesini de biraz seni hastalığını tetiklemektedir. Ancak günümüzde sürekli yorgun ve halsiz hisseden kişileri genellikle depresyon tedavisi konularak detaylı bir araştırma yapılmadan kişi evine gönderilmektedir. Bu durum oldukça yanlış bir davranıştır. Kişinin kendini yalnız kalma isteği ve hapsetmesi de bu hastalığın bir boyutu olabilir.

Nevrasteni Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Nevrasteni hastalığının büyük bir kişinin ruhsal açıdan kendini çok yorgun bitkin ve yetersiz hissetme durumudur. Nevrasteni hastaları sürekli olarak kendi ile ilgilenme eğiliminde olan hastalardır. Genellikle bir şey motive olmakta güçlük çekerler. Uykusuzluk ve huzursuzluk gibi sorunlar yaşarlar. Gittikçe artan yorgunluk ise doktora gitmelerine neden olmaktadır. Ancak bu durumların genel bir sorunu kişinin kendinde yeterli özeni göstermesinden kaynaklanmaktadır. Bu belirtilere istinaden nevrasteni hastalığı teşhisi konması oldukça kolay bir durumdur. Bu duruma kişinin yaşadığı aşırı üzüntüler ve aşırı yorgunluk hissi en büyük belirtidir.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece ikamet ettiğimiz Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde alanında eğitimli ve bilgi seviyesi yüksek sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Huzurevimizde sizleri rahat ettirecek birçok hizmet ve aktivitelerimiz bulunmaktadır. Yaşlılarımızla birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Huzurevimizde ücretsiz fizik tedavi ve yine ücretsiz 7 gün 24 saat ambulans çağırma hizmetimiz olmak üzere birçok hizmetimiz mevcuttur. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?