Panik Atak Hastalığı

Sosyal Fobi Hastalığı
5 Kasım 2018
Temizlik Hastalığı Nedir?
6 Kasım 2018

Panik Atak Hastalığı

Panik Atak Hastalığı Nedir?

Panik atak hastalığı bir tür korku kaynağıdır. Vücudun tehlikeye, strese ve heyecana abartı bir şekilde tutmaktır. Panik atak belirti semptomları aniden gelişir ve hiçbir belirti göstermez. Genellikle 10 dk. İçinde bu ataklar zirveye bulaşır. Panik atak sendromu genellikle 30 dk. İçinde kaybolur. Panik atak sendromu herhangi bir zamanda ya da her hangi bir yerde görülebilir. Sokakta yürürken hatta alışveriş yaparken bile gerçekleşebilir. Evde koltuğunuzda otururken bile panik atak sendromu yaşayabilirsiniz. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın bütün atak sendromları, hastalık ve ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Panik Atak Belirtileri Nelerdir?

Panik atak hastalığı sendromunun birçok belirtisi mevcuttur. Bu belirtilerden bazıları; çarpıntı ve bununla birlikte hızlanan nabız durumu, terlemek ve titremek, nefes darlığı ve boğulma hissi, mide bulantısı ve buna bağlı olarak karın ağrısı görülebilir. Ayrıca baş dönmesi ve baygınlık hissi, ölüm korkusu ve ateş basması yaşanabilir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan atak sendromları bulunan tüm yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Panik Atak Türleri Nelerdir?

Beklenen panik atak hastalığı durumu; Bu tür panik ataklar, belirli bir nedene bağlı olarak, tetikleyici bir durum vardır. Örneğin kapalı alan korkusu yaşayan birisi kapalı alanda kaldığından panik atak yaşarlar.

Beklenmedik panik atak hastalığı durumu; Bu panik ataklar beklenmedik durumlarda ortaya çıkan panik ataklardır. Beklenmedik saldırılar ve korkutucu bir duruma sahip olma durumu beklenmedik panik atak oluşmasına neden olmaktadır. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek panik atak ve diğer sendromların olan yaşlılarımızın bunları kontrol altına alma bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Panik Atak Tedavisi Nedir?

Panik atak hastalığının genel bir tedavisi mevcut değildir. Ancak hastalık semptomlarının harekete geçmesini önlemek adına bazı seçenekler mevcuttur. En yaygın kullanılan tedavi yöntemi reçeteli ilaç ve psikiyatri seçeneğidir. Bu tür ilaçlar kişinin panik atak yaşama riskini azaltabilir. Tanı çabuk konulması halinde kişi panik atakla daha rahat başa çıkabilmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın panik atak ve diğer sendrom tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde var olan değerli yaşlılarımıza yaşlı bakımevimizde aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri yaşlı bakımevimizde istirahat eden ve fizik tedaviye muhtaç olan yaşlılarımıza ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimizi sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.