Paratifo Hastalığı Nedir ?

Rahimde Polip Oluşumu Nedir ?
11 Ekim 2018
Prostat Büyümesi Nedir ?
14 Ekim 2018

Paratifo Hastalığı Nedir ?

Paratifo Hastalığı Nedir?

Tüm dünyada özellikle yaşam şartları kısıtlı olan ülkelerde görülen hastalıktır. Bu hastalıkta sağlığa uygun şartlar çok önemlidir. Bu hastalıkta salmonella denilen bir bakterinin tifoya benzer özellikleri gösteren bir hastalıktır. Özellikle salmonella paratifi B en sık görülen bakteri türüdür. Paratifo hastalığı tifo hastalığına benzer olarak kirli besinleri yemek ve bu yiyeceklerin yenmesi sonucu bakterilerin sindirim sistemine ulaşmasına denmektedir. Basil parazitinin yaşadığı tek canlı insan vücududur. Bu mikroplar kişinin genellikle idrar ve dışkısında bulunur. Bu hastalığın kuluçka süresi ortalama 2 hafta kadardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde daima temizliğe dikkat etmekteyiz.

Paratifo Hastalığı Bulaşıcı Mıdır?

Paratifo hastalığı bulaşıcı bir hastalıktır. Buluşma nedeni özellikle içme sularına lağım suları karışması ya da sulama sularına lağım suyu karışarak sebze ve meyvelerin bu sularla sulanmasıdır. Bu hastalığın bir diğer buluşma nedeni ise karasineklerdir. Ayrıca et, süt ve süt ürünleri üzerinden paratifo hastalığı bulaşması mümkündür. Buna istinaden bu bakterilerin bulaştığı etlerden yapılan sucuk, salam vb. gıdalarda hastalığın buluşmasına temel etkendir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yiyecek ve içeceklerimizin sağlığa uygunluğuna daima dikkat ederek gıdalarımızı iyice yıkamaktayız.

Paratifo Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Paratifo Hastalığının birçok belirtisi mevcuttur. Ancak bunlardan bir kaçı önemli belirtilerdir. Öncelikli belirtileri, sürekli gelişen yüksek ateş, şiddetli baş ağrısı, halsizlik ve buna bağlı olarak kişinin iştahsızlığı, yaşanan şiddetli karın ağrısı nöbetleridir. Ayrıca hastalık tam olarak ortaya çıkmadan önce şiddetli gelişen kuru öksürükler, kişinin karnında ya da göğsünde oluşan döküntüler ve kabızlık ya da ishal görülmektedir.

Paratifo Hastalığı Tedavisi Nasıldır?

Bu hastalıkta doktor reçetesi ile satılan antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemi özellikle ağır vakalarda kullanılmaktadır. Bu tedavi sonucunda hastalar ortalama 1 hafta içinde iyileşme sürecine girerler. İstanbul huzurevleri Özel Büyük Marmara Huzurevi olarak hastalarımızın ilaç saatlerini daima düzenli bir şekilde kontrol edip uygulamaktayız. Özel bakımevlerimizde hastalarımız daima sağlığa uygun ortamlarda kontrol altına tutulur.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece ikamet ettiğimiz Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde bilgi seviyesi yüksek sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Huzurevimizde sizleri rahat ettirecek birçok hizmet ve aktivitelerimiz bulunmaktadır. Yaşlılarımızla birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Huzurevimizde birçok sağlık hizmetimiz mevcuttur. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?