Peter Pan Sendromu Nedir?

Aşırı Empati Sendromu Nedir?
11 Kasım 2018
Huzursuz Bacak Sendromu Nedir ?
12 Kasım 2018

Peter Pan Sendromu Nedir?

Peter Pan Sendromu Nedir?

Peter Pan Sendromu adını çizgi filmden almaktadır. Tıpkı Peter Pan çizgi filminde olduğu gibi büyümeye karşı oluşan ön yargıdır. Çocuklar ve yetişkin erkeklerde görülür. Çocuklar büyümek istemez. Bu durum psikolojilerini bozmaktadır. Yetişkin erkeklerde oluşan yaşlanma korkusudur. Özellikle kadınların yetişkin erkeklerin çocuksu davranmalarından şikâyetçi olduğu gözlerden kaçmamaktadır. Ancak bu durum o erkeklerde Peter Pan Sendromu olabileceğinin bir göstergesidir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın hastalığına dair ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel
bakımevleri)

Peter Pan Sendromunun Özellikleri Nelerdir?

Bu sendromun özelliklerinde erkekler eğer evlilerse sorumluluk kaçabilirler. Evlilik içindeki yer alan görev dağılımını yapmak istemezler. Var olan birçok görevlerini eşlerini eklemeye çalışırlar. Peter pan sendromu güzelliklerini gösteren bu erkek tüm sorumluluklardan kaçmaktadır. Dünyanın merkezlerinde kendileri varmış gibi narsistik davranışlar sergilerler. Sosyal ilişkiler konusunda pek başarılı değillerdir. Neşeli bir yapı sergileyebilirler. Duygusal davranırlar. Parteri ile cinsel yaşama çok az bir şekilde istek duyarlar. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın psikolojik durumları gözaltında tutularak buna hitaben ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri

Peter Pan Sendromu Yaş Analizi

10 ile 15 yaş arası; çocuk diş bağlantısı ile ilgili seni tamam kesmiştir ve yalnız kalma isteği duyar. 16 ile 22 yaş arası; kendini aşırı bir beğenme durumu gösterir. 23 ile 25 yaş arası; kişi gittikçe mutsuzluk hissine kapılır.
26 ile 30 yaş arası; kişinin mutsuzluk ve huzursuzluğu giderek artmaktadır. 45 yaş sonrası; erkek tekrardan çocuk olmaya çalışır çocukluğu davranışlar sergilemesi dikkat çekmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın sosyal ve kültürel durumlarını gözlemleyip bununla birlikte ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında sağlık sektöründe yer alan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hasta bakımı, ilaç tedavisi ve ilaç takibi bazında uzman personellerimizin ilgisiyle tüm yaşlılarımıza 7 gün 24 saat aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. İstanbul huzurevleri arasında yer alan Özel Marmara Huzurevimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim  bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.