Prematüre Nedir?

Kış Güneşi Nedir?
14 Kasım 2018
Antibiyotik Kullanmak
15 Kasım 2018

Prematüre Nedir?

Prematüre Nedir?

Kısaca anne karnındaki bebeğin beklenenden erken doğmasına denir. Anne karnındaki bebekler ortalama 38 ile 42 hafta arasında dünyaya gözlerini açmaktadır. Eğer 37 haftadan önce doğum gerçekleşirse bu durumdaki bebeğe prematüre denmektedir. Bununla birlikte doğal olarak bebek tam olarak gelişemediği için ağırlığı diğer bebeklere göre çok azdır. Organları da diğer bebeklere nazaran tam gelişmemiştir. Ancak dikkatli bir bakım ve tedavi sonucundan sonra özellikle 8 haftaya kadar erken doğum yaşayan bebeklerin ortalama 3 yıl içinde normal bebeklerle aynı sağlıkta olacaktır.

Prematüre Doğum

Bir bebeğin doğumu korkulu ve endişe verici olabilmektedir. Bu durum ebeveynleri telaşa düşürebilir. Zamanından önce doğum oluşması ve bununla beraber oluşabilecek düşük riski her anne adayının başına gelebilir. Bu nedenle anne ve baba adayı erken doğum belirtilerini iyi bilmeli ve detaylı bir şekilde gözlem yapılmalıdır.

Hayatta Kalan Prematüre Bebekler

8 haftaya kadar erken doğum gerçekleştiren bebeklerin yaşıtları kadar sağlıklı olabilme ihtimali çok yüksek bir durumdur. 24 ile 25 hafta arası doğum gerçekleştiren bebekler ise hayatta kalacak kadar olgunluğa sahiptir. Ancak gözetim altında tutulması için bu durumda doğan yeni doğan bebeklerin yoğum bakımda kalması gerekmektedir. Eve gittiği zamanda da özel bir bakım gereklidir.

Bebekler Neden Prematüre Doğmaktadır?

Aslında prematüre doğumun birkaç nedeni mevcuttur. Örneğin daha önceden böyle doğum yapmış bir annenin bir dahaki doğumunda yine bu şekilde doğum yapması yüksek ihtimaldir. İkiz ya da üçüz bebeklerde bu rahatsızlık görülebilir. Belirli rahim bozukluklarına sahip olan kadınlar 37 yaş üzeri kadınlarda bu doğum riski fazladır. Prematüre doğumun temel bir sebebi de annenin sigara içme alışkanlığıdır.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Büyükçekmece Güzelce’de yer alan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın hasta bakım, hastalıkları hakkında ve tedavi süresi boyunca siz değerli misafirlerimize uzman ve insani değerleri göz önünde bulunduran personellerimiz ve yönetim kadromuzla birlikte 7 gün 24 saat aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde yaşlılarımızla kurduğumuz sıcacık aile ortamımızda değerli yaşlılarımızla birlikte onlara hayata pozitif bakmasını ve huzurevi ve yaşlı bakım merkezimizde neşeli zamanlar geçirmesi adına birçok organizasyonlarımız mevcuttur. İstanbul huzurevi özel bakımevlerimizde bu hizmetlerimiz dışında değerli yaşlılarımıza ücretsiz fizik tedavi ve ücretsiz ambulans çağırma hizmeti başta olmak üzere birçok ekstra ücret ödemeyeceğiniz hizmetlerimiz mevcuttur. Sizde bu aile katılmak ve detaylı bilgi almak için bizimle internet sitemiz iletişim sayfamızdaki iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?