Prostat Kanseri Nedir ?

Prostat Büyümesi Nedir ?
14 Ekim 2018
Raşitizm Hastalığı Nedir?
15 Ekim 2018

Prostat Kanseri Nedir ?

Prostat Kanseri Nedir?

Prostat, kişinin mesane ile idrar kanalının üst kısmında bulunan şeye prostat denmektedir. Prostat büyümesi tıp alanında BPH olarak geçmektedir. Prostat kanseri, erkeklerin yakalandığı ve erkeklerde en çok görülen kanser türlerinden bir tanesidir. Her 6 erkekten birinin prostat kanserine yakalanma riski vardır. Prostat kanseri diğer kanser türleri gibi erken teşhis durumunda tedavide başarı şansı oldukça fazladır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrollerini özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. 40 yaşından itibaren her erkeğin prostat taraması yapılması gerekmektedir.

Prostat Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Prostat kanserinin birçok belirtisi vardır. Bunlardan başlıca olanları idrar yaparken kişide oluşan zorlanma, idrarın yapmasıyla birlikte idrar akışında kuvvet azalması, kişinin menisinde ya da idrarında kan görülmesi, cinsel ilişkide boşalma esnasında ağrılar yaşanması, kasık bölgesinde ağrılar, kemik ağrıları ve sertleşme bozukluğu yaşanmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini günlük raporlayıp takibini sağlamaktayız.

İyi Huylu Prostat Büyümesi Nedir?

Erkeklerde ortalama 40 yaşından sonra prostat büyümesi gerçekleşmektedir. Bu yaşlardan itibaren düzenli olarak prostat kontrolü yapılmalıdır. Erkeklerde ağrılı idrara çıkma, cinsel ilişki sırasında sorunlar yaşanmaktadır. Kişinin belinde ağrılar ve tutulmalar yaşanabilir. Bu durumlar iyi huylu bir büyüme ya da kanser belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları uzman personellerimiz ilgilenmektedir.

Prostat Kanseri Evreleri Nelerdir?

Prostat kanseri evleri 6 evreden oluşmaktadır.
Birinci evrede Prostat tümörü henüz prostat içindedir. Bu durumda muayenede hissedilmeyecek kadar küçüktür. PSA seviyesi 10’un altındadır. İkinci evrede birinci evrenin genişleme göstermiş halidir. Üçüncü evrede prostat içindeki tümörün yapısı daha etkin hale gelmiş yayılmaya başlamıştır. Dördüncü evrede tümör iyice prostatı kapsamıştır. Beşinci evrede tümör prostat dışına taşmıştır. Altıncı evre en yüksek seviyedir ve tümör tamamen yayılmıştır.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.