Rahim Ağızı Kanseri Nedir ?

Saç Dökülme Hastalığı Nedir ?
15 Ekim 2018
Saç ve Sakal Ağarması Nedir?
16 Ekim 2018

Rahim Ağızı Kanseri Nedir ?

Rahim Ağızı Kanseri Nedir?

Rahim ağızı kanseri kadınlar arasında görülen en sık kanser türlerinden bir tanesidir. Bu duruma genellikle HPV virüsü neden olmaktadır. Ortalama olarak her 100 kadından 2 kadın rahim ağızı kanserine yakalandığı gözlemlenmiştir. Rahim ağızı kanseri daha çok gelişmekte olan ve gelişmemiş ülkelerde görülen bir hastalıktır. Kadınlarda genellikle 50 yaş ve üstü yaşlarda ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda en çok görülen kanser tipi meme kanseridir. İkinci olarak ise rahim ağzı kanseri yaşanmaktadır. Ancak hayati tehlike bakımından rahim ağızı kanseri daha önemli bir kanserdir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrollerini özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır.

HPV Virüsü Nedir Nasıl Bulaşmaktadır?

HPV virüsü cinsel yolla bulaşan bir hastalık olmakla beraber nadiren de olsa kandan da bulaşmaktadır. HPV virüsü rahim ağızı kanserine neden olmaktadır. HPV virüsü oldukça sinsi bir virüstür. Aylarca kendini fark ettirmeyebilir. Kadınlarda ve erkeklerde genital bölgelerde siğillere neden olabilmektedir. Ancak genital bölgelerde oluşan her siğiller rahim ağızı kanserine işaret değildir.

Belirtileri Nelerdir?

Rahim ağızı kanseri belirtileri ilk etapta kendini belli etmeyebilir. Yapılan muayene sonucu bile etmeyebilir. Kolposkop denilen aletle detaylı bir şekilde gözlem yapılabilir. Rahim ağızı kanseri daha çok ileri safhalarda ortaya çıkmaktadır. Kişide yaşanan cinsel ilişki sırasında kan gelme düzensiz adetler ve akıntılar rahim ağızı kanseri belirtilerindendir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini günlük raporlayıp takibini sağlamaktayız. Genel olarak belirtiler, kişide oluşan aşırı yorgunluk ve bitkinlik oluşması, Vajinadan idrar çıkması, kişide yaşanan sırt ağrısı ve bacak ağrısı, iştah kaybı ve beraberinde kilo kayıpları yaşanmaktadır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları uzman personellerimiz ilgilenmektedir.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?