Rahim Egzaması Hastalığı Nedir ?

Ödem Hastalığı Nedir?
11 Ekim 2018
Rahimde Polip Oluşumu Nedir ?
11 Ekim 2018

Rahim Egzaması Hastalığı Nedir ?

Rahim Egzaması Hastalığı Nedir ?

Günümüzde kadınların yaşayış tarzlarından beslenme alışkanlıklarından ve çevresel faktörler etkileri ile birçok kadın hastalıkları gündeme gelmektedir. Bunlardan biri olan rahim egzaması da ortalama kadınların başına gelebilecek en yüksek hastalık ve durumlardan biridir . Rahim egzaması hastalığı nedir belirtileri nelerdir aşağıda bunlara göz atacak olursak ;

Rahim Egzaması Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir ?

Bu hastalık kadınların rahimlerinden gelen ve dışarıya atılan bir çeşit akıntının sebep olduğu bir hastalıktır. Çoğu kişisel bakımına özen göstermeyen kadınlarda sıklıkla rastlanmaktadır. Vücudumuzda bulunan en hassas bölgelerden biri olan genital bölgenin temizlik ve bakımı iyi yapılmalıdır. Bu hastalık arasında yer alan bir diğer belirtiler ise şu şekilde sıralanmaktadır ; Cirahatli akıntı, şişkinlik, rahim çevresinde kızarıklık , kaşıntı , zonklama ve ağrı şeklinden gözlemlenebilmektedir. Bu konuda uzman olan doktorlar tarafından bu tip şikayetler olmasa bile bu hastalık akıntı türü ve gözlemlenen bulgular dahilinde kolayca tanı ve tedavisine başlanabilen hastalıklar arasında yer almaktadır.

Sebepleri Nelerdir ?

Sebeplerini sıralayacak olursak

Kişisel Bakımlarda kullanılan kozmetik ürünlerin yaratmış olduğu alerjik reaksiyonlar

Kişisel bakımın çok iyi yapılamaması ve iç çamaşırının sık sık değiştirilmemesi

Hamilelik dönemin de daha sık rastlanması ; Özellikle hamilelik dönemin de koruyucu bakterilerin azalması ile vajina bölgesi savunmasız kalmaktadır ve buna istinaden orada herhangi bir enfeksiyon bakteri ve egzamaya yol açmaktadır. Özellikle gebelik döneminde rastlanabilecek idrar yolu enfeksiyonlarında uzman doktor ve sağlık kuruluşlarından hemen yardım alınmalı ve bu yönde tedavi olunmalıdır.

Rahim Egzaması Tedavisi Nasıl Olmalıdır ?

Rahim egzaması tedavisi tam olarak bilinmektedir. Tanısı kolayca konulan bu hastalığın bir çok sebep faktörleri bulunmaktadır. Bu faktörler ele alındığında aslında kolayca geçmeyen ve kronik haline gelen bu hastalığın tedavisi kişinin kendi ellerinden geçmektedir. Yani uzmanlar tarafından antibiyotik tedavisi uygulansa dahi rahim egzaması kronik olduğu için tekrarlanabilir. Kişi bu bölgede yaşadığı rahatsızlıkla alakalı strest kötü beslenmekten baharatlı yiyeceklerden ve özel sular ile temizliğini yaapmalıdır.

Uzman doktorlar tarafıdnan krem ve antibiyotikler ile bu hastalık yatıştırılabilir. Fakat tam olarak geçmektedir.

Bizler de İstanbul huzurevleri arasında yer alan Özel Büyük Marmara Huzurevi olarak rahim egzaması hastalığını sizler için araştırdık. Bünyemizde ağırladığımız yaşlılarımızın titizlik ile özellikle kişisel bakımlarına özen göstermekteyiz. Sizlerde bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?