Raşitizm Hastalığı Nedir?

Prostat Kanseri Nedir ?
15 Ekim 2018
Romatizma Hastalığı Nedir?
15 Ekim 2018

Raşitizm Hastalığı Nedir?

Raşitizm Hastalığı Nedir?

Raşitizm hastalığı kemik zayıflaması hastalığıdır. Raşitizm hastalığı kemiklerde bulunması gereken kalsiyum miktarının olması gerektiğinden daha az olması durumudur. Normal insanlar temel alınarak kemiklerin gelişme süreci daha az ve sancılı olmaktadır. Bu hastalığın en büyük nedenlerinden biride D vitamini eksikliğidir. Bu hastalık her kişide görülebilme özelliğine sahiptir. Ancak kemikleri gelişme aşamasında olan bebeklerde daha sık rastlanan bir durumdur. Kişinin yapmış olduğu düzensiz beslenme de tıpkı diğer hastalıklar gibi bu hastalığında temel etkisidir. D vitamini eksikliği bu hastalığın önemli nedenlerinden bir tanesidir. D vitamini adına bol bol güneşe çıkılmalıdır. Kış aylarında ise bol bol balık ve balık ürünleri yenmelidir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrollerini özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır.

Raşitizm Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Raşitizm hastalığının belirtileri kişinin yaşına ve gelişimine bağlı farklılıklar gösterir. Hastalık daha çok bebeklerin süt döneminde görülmektedir. Bu durum bebeklerde baş terlemesi gerçekleştirir. Kişide özellikle bebeklerde hareket zorluğu gerçekleşir. Oturup kalkmalarda ya da ayakta durmada zorluk çeker. Raşitizm hastalığı kişide zekâ geriliği ya da buna benzer hastalıklar ortaya çıkarmaz. Ancak genel olarak tedavi edilmediği ya da geç tedavi edilmesi halinde kişide havaleler ya da nöbetler yaşanmasına neden olmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini günlük raporlayıp takibini sağlamaktayız.

Raşitizm Hastalığının Tedavisi Nasıldır?

Hastanın yukarıda belirttiğimiz belirtileri yaşaması durumunda hastaneye gitmesi gerekmektedir. İlk anda kan tahlili ile birlikte kişinin kemik filmi çekilir. Bu durumlar hastalığı belirleyecek ve teşhis koyacak bir durumdur. Tedavi yöntemi olarak hastaya ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Bu durumda kişiye D vitamini takviyesi yapılmaktadır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları uzman personellerimiz ilgilenmektedir.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?