Romatizma Hastalığı Nedir?

Raşitizm Hastalığı Nedir?
15 Ekim 2018
Saç Dökülme Hastalığı Nedir ?
15 Ekim 2018

Romatizma Hastalığı Nedir?

Romatizma Hastalığı Nedir?

Romatizma hemen hemen her yaşta görülen bir hastalıktır. Romatizma kişinin savunma mekanizmasında çeşitli bozukluklara yol açmaktadır. Romatizma hastalığı toplum bazında kilolu kişilerde daha çok ağrıya ve şişliğe neden olmaktadır. Sıcak hava ya da soğuk hava oldukça hastalığa etki eden bir nedendir. Romatizma hastalığı tedavi edilmez ya da tedavisi geciktirilse ciddi rahatsızlığa neden olmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrollerini özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır.

Romatizma Belirtileri Nelerdir?

Romatizma hastalığının birçok belirtisi vardır. Bu belirtilerden bazıları kas ağrıları yaşanması, kişinin sırt ve bel ağrısı, kişide ağız kuruluğu oluşması ve gözyaşı azalma görülmesi görülür. Bununla birlikte renk solması ve solunum sistemi ile nefes darlığı gibi belirtilerde yaşandığı gözlemlenmiştir. Ayrıca sindirim sistemi bozukluğu, böbrek fonksiyonunda azalmalar görülmesi, nörolojik belirtiler ve nabzın yavaş atması gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini günlük raporlayıp takibini sağlamaktayız. İltihaplı romatizma hastalığında temel belirtiler kişinin el ve ayaklarında şişme, kişide his ve iştah kaybı, şişkinlik ve uykuda düzensizlik oluşmasıdır.

Romatizma Hastalığının Tedavisi Nasıldır?

Romatizma hastalığının tedavisinde özellikle son zamanlarda etkin ilaçların çıkmasıyla birlikte ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Ancak çoğu zaman romatizma hastalığının tamamı geçmeyebilir. Bazı romatizma hastalıkları kişinin ömrü boyunca devam ettiği görülmüştür. Romatizma hastalığının tedavisindeki en büyük amaç hastayı tamamen iyileştirmese bile şikâyetlerini en aza indirgemek ve hastanın kaliteli yaşam sürmesini sağlamaktır. Romatizma hastalığı kronik bir hastalıktır. Ancak bu hastalık kontrol atına alınabilmektedir. Romatizma hastalığının ilk amacı budur. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları uzman personellerimiz ilgilenmektedir.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.