Saç Dökülme Hastalığı Nedir ?

Romatizma Hastalığı Nedir?
15 Ekim 2018
Rahim Ağızı Kanseri Nedir ?
16 Ekim 2018

Saç Dökülme Hastalığı Nedir ?

Saç Dökülme Hastalığı Nedir?

Saç dökülme hastalığı genellikle mevsimsel olarak, strese bağlı olarak, demir eksikliği, hormon bozuklukları ve genetik faktörden dolayı yaşanmaktadır. Ancak kişide yaşanılan uzun süren saç dökülme hastalıkları önemli bir hastalığın belirtisi olabilmektedir. Sağlıklı bir insanda ortalama 100 bin adet saç teli bulunmaktadır. Buna istinaden günde 100 ile 150 arası saç dökülmesi normal olarak kabul edilmelidir.

Ortalama 2 ayı aşan dökülmeler bir soruna işaret olduğunu belirtmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrollerini özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır.

Saç Dökülmesi Neden Oluşur?

Saç dökülmesinin onlarca nedeni mevcuttur. Ortalama kişide 100 ile 150 bin kadar saç teli mevcuttur. Günde ortalama 150 adet saç teli dökülür. Bir saç teli ortalama 4 ile 6 yıl arası yaşamaktadır. Kişinin saçlarının dökülmesi gayet doğal bir sonuçtur. Ancak saç dökülmesi şiddetli bir derece yaşanıyorsa elinizi saçınıza sürdüğünüzde en az 10 ile 15 saç teli geliyorsa bu birçok nedene bağlı olabilir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini günlük raporlayıp takibini sağlamaktayız.

Genetik Nedenler; Kadınlarda ve erkeklerde görülen saç dökülmesi birbirlerinden farklıdır. Erkeklerde
görülen saç dökülmesinin yarıya yakını genetik ve hormonsal faktörlerdir. Deri Problemleri; Kişinin derisinde oluşan problemler sedef hastalığı, egzama ve yağlı deriler gibi saç dökülmelerine neden olmaktadır.

Düzensiz Beslenme; Kişinin düzensiz beslenmesi birçok hastalığa neden olabileceği gibi saç dökülmelerine de neden olabilir. Vitamin Eksikliği; Vitamin eksikliği saç dökülmesine neden olan başka bir etkendir. Stres ve Depresyon; Stres birçok hastalığa neden olabileceği gibi saç dökülmesine de neden olabilmektedir.

İlaç Tedavisi ve Kemoterapi; Kişinin kullandığı ilaçların yan etkisi ya da kemoterapi ile görülen kanser tedavisi saç dökümüne neden olabilmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları uzman personellerimiz ilgilenmektedir.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?