Saç Kepeklenmesi Nedir?

Saç ve Sakal Ağarması Nedir?
16 Ekim 2018
Saç Kıran Hastalığı Nedir ?
17 Ekim 2018

Saç Kepeklenmesi Nedir?

Saç Kepeklenmesi Nedir?

Baş kısmında ölmüş derilerin pul şeklinde dökülmesine saç kepeklenmesi denmektedir. Kişide kepek olması bulaşıcı bir duruma işaret eden bir etken değildir. Kepek görülmesi sorun yaratacak bir hastalığa işaret etmez. Ancak kepeklerin aşırı olması durumunda saçta kaşıntıya neden olabilmektedir. Deriler kendilerini yenilerken ölü deri kafadan atılmaya başlar. Bu durum kepeklenmeye neden olabilmektedir. Kişide kepek oluşması görünüş olarak kişiyi kötü yönde etkiler. Kepek olan saç kirli gözükmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrollerini özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Kepek Oluşma Nedenleri

Ciltte Yağlanma

Ciltte yağlanma durumu bir tür egzamadır. Bu durumun nedeni henüz tam olarak anlaşılamamıştır. Bu egzaması olanlar saç derisi dışında yüzde ve kulaklarda kabuklanmalar görülebilmektedir. Cilt yağlı ve kızarıktır. Bu durum tıp dilinde seboreik dermatit adı verilir.

Malesezya Mantarı

Bu durum ciltte yaşayan bir mantar türüdür. Ancak bu mantar türü insan için zararsızdır. Bu durum cildin yenilenme durumunu hızlı hale getirip kepek oluşmasına neden olabilmektedir. Bu mantar kişinin bağışıklık sistemini hızlandırıp cildin hızlı yenilenmesine neden olabilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini günlük raporlayıp takibini sağlamaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Saç Yıkamak

Kişinin saçını az ya da çok yıkaması kepek oluşmasına neden olabilmektedir. Saçın az yıkanması kişide
yağlanmaya neden olabilmektedir. Saçı çok fazla yıkamakta özellikle şampuanlamak saç derisini tahriş
edeceği için saçın kepeklenmesine neden olabilmektedir.

Jöle Kullanımı

Saça şekil vermek amacıyla kullanılan jöle, saç spreyi ya da köpük gibi ürünler kişinin saçında kepek oluşmasına neden olmaktadır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları) Bu kimyasal maddeler saç derisini tahriş edip ya da alerjik reaksiyonlar gösterip kepeğe neden olabilmektedir.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?