Saç Kıran Hastalığı Nedir ?

Saç Kepeklenmesi Nedir?
16 Ekim 2018
Safra Kesesi İltihabı Nedir?
17 Ekim 2018

Saç Kıran Hastalığı Nedir ?

Saç Kıran Nedir?

Saç kıran hastalığı kişide ön görülemeyen saç dökülmesine neden olan bir hastalıktır. Saç kıran bulaşıcı bir hastalıktır. Saç kıran hastalığının temel nedeni mantardır. Bulaşıcı olduğu için hastalıklı alana temas eden bireylerde bulaşma ihtimali oldukça fazladır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrollerini özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz.
özel bakımevleri)

Saç Kıran Hastalığı Neden Oluşmaktadır?

Saç kıran hastalık nedenlerini kısaca anlatacak olursak beyaz kan hücrelerin yoğun baskısı durumunda saçların büyümesini engeller. Ancak tıpta bunun nedeni tam olarak bilinmemektedir. Halk arasında saç kıran hastalığının temel nedeni stres olarak algılansa da tıpta henüz böyle bir durum kesinlik kazanmamıştır. Ancak aşırı stres oluşması kişide olan saç kıran hastalığını tetikleyebilir. Ancak temel sebebi değildir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrollerini özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Saç Kıran Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Her ne kadar alternatif tedavi yöntemi olarak birkaç yöntem denense de saç kıran hastalığının tedavisi yoktur. Bu hastalığın en belirgin tedavi yönetimi bağışıklık sistemine etki edecek ilaçlar kullanmaktır. Bu ilaçlar enjeksiyonlar, ağız yoluyla alınanlar ya da merhemler olabilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini günlük raporlayıp takibini sağlamaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Doğal Yollar Var Mıdır?

Saç kıran hastalığını tedavi edici alternatif doğal yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin bazıları saç kıran hastalığı görüldüğü yere sarımsak kürü uygulanmasıdır. Yine farklı yöntemler olarak elma sirkesi sürülebilir, aloe vera uygulanabilir ya da tuz tedavisi uygulanabilmektedir. Bu yöntemler kesin sonuç vermemekle birlikte işe yaradığı gözlemlenmiştir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.