Saç ve Sakal Ağarması Nedir?

Rahim Ağızı Kanseri Nedir ?
16 Ekim 2018
Saç Kepeklenmesi Nedir?
16 Ekim 2018

Saç ve Sakal Ağarması Nedir?

Saç ve Sakal Ağarması Nedir?

Güzel ya da çekici görünmek cinsiyet ayırt etmeden insanoğlunun ana temel beklentisidir. Özellikle erkeklerde bu çekiciliği arttıran kıllar ayrı bir öneme sahiptir. Ortama 50 yaş ve üzeri insanların saçlarında yavaş yavaş ağarmalar görülmektedir. Saça rengini veren melanin adında pigment mevcuttur. Bu pigmentin kişide azalması durumunda saç ve sakal ağarması görülmektedir. Bu durum 50 yaş ve üstü kişilerde gerçekleşir. Ancak istisnada olsa erken yaşta saç ve sakal ağarması da mevcuttur. Bu durum stres ya da genetik durumdan kaynaklanmaktadır. Ancak günümüzde çevre ve yaşam koşullarına bağlı olarak erken yaşlarda saç beyazlaması oldukça fazladır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrollerini özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Saç ve Sakal Ağarmasının Temel Nedenleri Nelerdir?

Saç ve sakal ağarmasının en önemli nedeni kişide belli bir yaştan sonra melanin pigmentinin azalmasıdır. Bu durum dışında çevresel faktörler ve stres oldukça etkilidir. Ancak bazı durumlarda saç beyazlamasına neden olmaktadır. Çevre kirliliği çok olan yerlerde yaşam sürmek, saç boyasında barınan kimyasal maddeler, saça süren katkı maddeleri, kalitesiz şampuan kullanımı, sigara içmek ya da aşırı kafein içeren içecekler içmek saç beyazlamasının temel nedenidir. Ayrıca kişide bulunan tiroid hastalıkları ve hipofiz hastalıkları saç beyazlamasında temel rol oynamaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini günlük raporlayıp takibini sağlamaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Saç ve Sakal Ağarmasının Tedavi Yöntemi Nelerdir?

Bu durum oluştuktan sonra tedavi uygulanması ve sonuç vermesi neredeyse imkânsız bir haldedir. Bu durumun yayılmaması adına bazı önlemler alınabilir. Örneğin sigaradan uzak durma, düzenli bir uyku, dengeli beslenme ve saç için satılan köpük, sprey ve jöle gibi kimyasallardan uzak durmak gerekmektedir.
İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde
sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat aile ortamını düzeyinde
kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik
tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri
öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?