Safra Kesesi İltihabı Nedir?

Saç Kıran Hastalığı Nedir ?
17 Ekim 2018
Sara (Epilepsi) Hastalığı Nedir?
18 Ekim 2018

Safra Kesesi İltihabı Nedir?

Safra Kesesi İltihabı Nedir?

Safra kesesini kısaca anlatmak gerekirse karın sağ tarafında bulunan armut şeklini anımsatan bir sindirim organıdır. İltihap kapması hakinde ateş ve karın ağrısı gibi şikâyetler yaşatabilmektedir. Zaman zaman kusma da gerçekleştirebilir. Safra kesesi karaciğere bir kanal yardımı ile bağlanmaktadır. Ancak bu kanal kesilmesi durumunda safra kesesi iltihabı oluşturmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrol ve ihtiyaçlarını eğitimli özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Safra Kesesi İltihabı Kaç Çeşittir?

Akut ve Kronik olmak üzere 2 çeşit iltihap türü vardır. Kronik iltihap durumunda safra kesesi büzülmüş bir hal almaktadır. Bu durumda safra kesesi işlevini yapamaz hale gelmektedir. Özellikle yemeklerden sonra kişide gaz oluşması meydana gelmektedir. Bu durum ortalama 40 yaşını tamamlamış kilolu kadınlarda daha çok rastlanmaktadır. Akut olarak iltihaplanma ise safra yoluna yerleşmiş bir taşın sebep olmasıdır. Bu durumun kişinin karnında şiddetli ve dayanılmaz ağrılara neden olmaktadır. Acil müdahale gerekebilir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaçlarını saatlerine uygun olarak günlük hastalarımıza verip ve raporlayıp takibini sağlamaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Safra Kesesi İltihabı Nedenleri Nelerdir?

Safra kesesi iltihabı oluşmasının altında birçok nede mevcuttur. Bu nedenlerden bazıları safra kanalımda bir çeşit tümör oluşması, kişinin bir darbeye ya da yaralanmaya maruz kalması, safra kanalının tıkanma durumu, gebelik durumu, şişmanlık durumu, kişinin yaşadığı diyabet hastalığıdır. Bunların yanında kadınların aybaşı durumları, soğuk algınlığı, mide rahatsızlığı, hızlı kilo kayıpları, yaşanılan yorgunluk ve stresler, karaciğer ve böbrek hastalıkları temel etkenlerdir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları uzman personellerimiz ilgilenmektedir. Huzurevimizde ücretsiz olarak fizik tedavi
uygulanmaktadır. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde uzman sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz yaşlılarımıza 7 gün 24 saat kesintisiz ve yüksek kalite hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza günün her saati ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.