Sara (Epilepsi) Hastalığı Nedir?

Safra Kesesi İltihabı Nedir?
17 Ekim 2018
Sedef Hastalığı Nedir?
18 Ekim 2018

Sara (Epilepsi) Hastalığı Nedir?

Sara (Epilepsi) Hastalığı Nedir?

Sara hastalığı, kişinin beyin merkezli sinirlerin aniden boşalması durumunda ortaya çıkmaktadır. Bir defadan fazla meydana gelmesi sonucu bu hastalığı doğurur. Kişinin merkezi beyin organıdır. Kişi beyin sayesinde kendi vücuduna komutlar vermektedir. Ülkemizde ortalama 500 bin olmak üzere dünyada 50 milyona yakın kişide Sara yani epilepsi hastalığına yakalanmıştır. Toplumdaki bilinç aksine sara hastalığı psikolojik olmamakla birlikte sinirsel bir hastalıktır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hasta bakımlarını uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Sara Hastalığı Nedenleri Nelerdir?

Epilepsi hastalığı şu zamana kadar bir nedene bağlanmamıştır. Hastalığın neden oluştuğu tam olarak belli değildir. Ancak bazı etmenlerin bu hastalığa neden olabileceği belirtilmiştir. Bebeğin doğum esnasında oksijensiz kalma durumu bu hastalığı tetiklemektedir. Beyin zarında oluşan iltihaplanma yani menenjit hastalığı da epilepsi oluşmasında etkin bir rol oynamaktadır. Gebelik döneminde annenin sigara, alkol ya da bebeğin gelişmesine doğrudan etki edecek diğer maddeler kullanması bebekte epilepsi hastalığına neden olabilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç ve bakı saatlerini düzenli olarak takip işlem hizmeti verip ve yine düzenli olarak

bunları raporlamaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri). Epilepsi hastalığında oluşabilecek diğer nedenler örneğin kişinin trafik kazası gibi durumlarda beyin hasarı ya da şiddetli sarsıntı oluşması durumunda bu durum ortaya çıkmaktadır.

Sara (Epilepsi) Hastalığı Tedavisi Nasıldır?

Bu hastalığının temel tedavi amacı sara nöbetlerini durdurmaya yönelik ilaç tedavisidir. Anacak ilaç tedavisindeki temel amaç bu ilaçların zamanında ve düzenli olarak alınmasıdır. İlerlemiş sara hastalarında cerrahi bir müdahale gerekmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde
sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet
vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz
tedavi hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ayrıca ücretsiz olarak ambulans
çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili bilgileri öğrenmek için iletişim adresimizden lütfen
bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?