Sebepsiz Gülme

Arenolökodistrofi Hastalığı
2 Aralık 2018
Kıl Dönmesi
4 Aralık 2018

Sebepsiz Gülme

Sebepsiz Gülme Nedir?

Sebepsiz gülme, çoğu kişinin karşılaştığı bir durumdur. Kimi zaman kişinin aklına komik bir olay gelir kahkaha atar kimi zamanda psikolojik olarak gülümseriz. Peki, sebepsiz gülmenin beyin tümörü belirtisi olduğunu biliyor muydunuz? İstanbul huzurevlerinde yer aldğımız özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini, hasta bakım, yatalak hasta bakım ve mamalarını düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Beyin Tümörü

Tümör, vücutta olmaması gereken yerde bulunan doku ya da dokuların sebepsiz bir şekilde bulunduğu yerde büyümesidir. Beyin tümörü direk olarak beynin içinde oluşabileceği gibi vücudun başka yerinden çıkan tümöründe sıçramasıyla oluşabilmektedir. Ancak her tümör oluşumu kötü olarak algılanmamalıdır. İyi huylu ve kötü huylu olarak 2 ye ayrılmaktadır. Bu tümörler kişide her yaş durumunda görülme yaşanabilmektedir. Beyin tümörleri erkeklerde kadınlara göre daha sık rastlanılır. İstanbul huzurevleri arasında yer aldığımız özel bakımevlerimizde misafir ettiğimiz bütün yaşlılarımızın var olan kullandığı ilaçların kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Kişi Kahkaha Atarsa

Bazı beyin tümörleri bilinenin aksine kişide şiddetli baş ağrısı ile çıkmadığı kanıtlanmıştır. Az bilinen tümör vakaları kendini gösteremeyebilir. Bu sebeplerin en göze batan ve bir o kadar da ilginç olan kişinin sebepsiz yere kahkaha atma durumudur. Birey herhangi bir etkiye maruz kalmadan kendi kendine kahkaha atarak gülmeye başlamaktadır. Bunun yanında diğer belirtiler ise kişinin nesneleri çift görmesi, sanrılar görmesi ve depresyona girmesi olabilir.  Kişide hafif baş dönmesi ve kişinin yürürken sendelemesi bile beyin tümörünün nedeni olabilmektedir. İstanbul huzurevleri alanında sektörde yer alan özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın var olan reçeteli bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız çalışanlarımız yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri bazında sektörde yer aldığımız Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde güçlü ve kararlı bir idari yönetim ve alanında uzman olan personel kadrosuyla birlikte siz yaşlılarımıza yatalak hasta bakım hizmeti, hasta bakım hizmeti, günlük bakım ihtiyacı hizmeti, mama hizmeti vermekteyiz. Ayrıca ihtiyacı olan yaşlılarımıza fizik tedavi hizmeti de sınmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?