Sedef Hastalığı Nedir?

Sara (Epilepsi) Hastalığı Nedir?
18 Ekim 2018
Menenjit Hastalığı Nedir?
18 Ekim 2018

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef hastalığı bir çeşit deri hastalığıdır. Bu hastalıkta deride pembe ve kırmızı olmak üzere lekeler oluşmaktadır. Bu lekelerin yanında parlak olan pullanmalar görülmektedir. Sedef hastalığı genel olarak dirseklerde, dizlerde ve kafa derisinde oluşmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm ilaç kontrolleri ve bunların izlenmesini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

 Çeşitleri Nelerdir?

Plak sedef hastalığı; Türü en yaygın görülen  türüdür. Bu hastalık tipinde deride kırmızı olarak ve iltihaplı lekeler çıkmaktadır. Guttat Sedef Hastalığı; Bu hastalık daha çok çocuklarda yaygın bir türdür. Çocuklarda gövde, kol ve bacaklarda küçük pembe lekelere neden olmaktadır. Püstüler Sedef Hastalığı; Bu hastalık türü genellikle erişkinlerde oluşmaktadır. Genellikle ellerde ayaklarda olmak üzere beyaz içi iri dolu iltihaplı kabarcıklara neden olmaktadır.

Ters Sedef Hastalığı; Bu hastalık türünde kişide kırmızı, iltihaplı ve parlak kabarcıklar gözükmektedir. Daha çok kasıklarda göğüslerde ve genital bölgede görülür.

Eritrodermik Sedef Hastalığı; Bu sedef hastalığı türü çok nadir görülmektedir. Bu türde cilt neredeyse güneşte yanmış gibidir. Bu tür kişinin yaşamını tehdit edici bir düzeyde olabilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Tedavisi Nasıldır?

Bu hastalığın tedavisi maalesef mevcut değildir. Tedavi süreci genel olarak yaraları azaltmaya ya da lekelerin büyüme sürecini yavaşlatmaya yönelik bir süreçtir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın moralini yüksek tutmak ve onlara aile ortamı yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul). Topikal seçenek olarak yaraya direk sürülen merhem ve nemlendiriciler mevcuttur. Ancak hastalık ilerlemişse bu durumda hasta oral ya da enjekte ile verilen ilaçlar kullanılmaktadır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları).
UV ışınları beyaz hücrelerin öldürülmesine yönelik ya da hücrenin kendini geliştirmesine yardımcı bir
tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ayrıca ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili bilgileri öğrenmek için iletişim adresimizden lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.